Wpis z mikrobloga

@gregor40: Czyli jednak dobre te izolatory. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@elektryk_niskich_napiec: Ale tak na serio - nie ma ja ponarzekać, prawda?

Jeżeli doszło do takiej awarii i linia nadal działa - to skąd niby obsługa ma wiedzieć, że coś takiego ma miejsce?

Gdyby linia padła - wtedy by szukali awarii. Jeśli nie padła - pewnie robią regularne przeglądy linii i w kolejnym zauważą tę poważną usterkę.
Ale tak na serio - nie ma ja ponarzekać, prawda?


@Mr--A-Veed: nie narzekam

Jeżeli doszło do takiej awarii i linia nadal działa - to skąd niby obsługa ma wiedzieć, że coś takiego ma miejsce?


@Mr--A-Veed: w tym przypadku zakład energetyczny powiadomiła osoba postronna

A w zasadzie - fotograf to pierwsze co powinien robić, to nie zdjęcie, tylko telefon do zakładu energetycznego, żeby im coś takiego zgłosić.


@Mr--A-Veed: zdjęcie nie
A jak ma dojść do przebicia?

Wystarczy łuk.

@kozi966 @elektryk_niskich_napiec:

Zakres obszaru stref niebezpiecznych określają przepisy BHP, wg których strefę niebezpieczną wyznaczają odległości mierzone w poziomie od skrajnych przewodów. (...). , dla linii powyżej 30 kV – 15 metrów, a gdy napięcie przekracza 110 kV strefa niebezpieczna wynosi 30 metrów.


https://www.elektro.info.pl/artykul/najnowsze/77911,praca-na-wysokosciach-a-linie-wysokiego-napiecia-1
@Mr--A-Veed: no chyba taka była kolej rzeczy, bo obecnie linia jest pod napięciem.

Nie ma problemu, chciałem tylko pokazać śmieszne zdjęcie na portalu ze śmiesznymi zdjęciami.

Tutaj to wyjątkowa sytuacja bo linii nie wyłączyło, ale przy normalnym zwarciu doziemnym czy innym bez SPZ zabezpieczenie wyliczy odległość od miejsca zwarcia w przybliżeniu do kilkudziesięciu metrów.