Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam samochodu w miarę żwawego do 20k. Żadne kombi i inne rodzinne nie wchodzą w grę. Najlepiej jakby był to hothatch
Myślałem nad kilkoma wariantami

1. We wszystkich rankingach Civic VIII Ufo jest polecany jako mało awaryjny. Jednostka 1.8 140km przy takiej masie też będzie robić robotę. Gdzieś w taki stosunek mocy do masy celuje. Problem w tym że jest paskudny i chce mieć uśmiech na mordzie przez pierwsze pół roku, a nie być zły że zachowałem się jak stary dziad

2. Kia proceed czasami jest porównywana do civica, na minus jakość wykonania wnętrza, na plus lepszy wygląd. Po lifcie wygląda naprawdę dobrze

3. Fokus Mk 3 hatch. Ten wygląda całkiem ładnie, tylko to Ford. Nie wiem jak z trwałością i chyba cena dobrego egzemplarza to ponad 20k. Wygląd po lifcie super, ale tu kredyt by grubo wleciał..

4. Audi a3 8p - niby idealny wybór, ale nie mam na nazwisko Kowalski.. tego jeździ pełno po ulicach no i ten okropny tył. Nie wiem, ale nie potrafię się zdecydować na a3.

5. Seat Leon - wersja chyba trzecia wygląda ładnie, ale roczniki w moim zasięgu finansowym już tak średnio...

6. Fiat Punto - ładny, tylko już taki chyba nie na dłuższe trasy?

7. Chodzą mi też po głowie sedany, BMW E90 to potwór, E60 już mi się nie podoba. Widziałem gdzieś jeszcze Volvo S80 po lifcie, ale chyba nie moje progi. Audi A6 chyba już trochę za duże. W sedanach boje się mocno wyeksploatowanych egzemplarzy, bo wiadomo, że w takiej furze to 15kkmx15 lat to 230kkm czyli absolutne minimum i jazda wokół komina. Strach pomyśleć ile mają nabite takie co były używane normalnie...

Co byście zrobili. A może jakieś inne propozycje?

Mirki chyba będę jak ten Kamil co mu zrobili znalezisko że kupił kolarzowke XD


Pytałem ostatnio o porady dotyczące samochodu i niby dostałem jakieś, ale dalej niezdecydowany to może ktoś inny doradzi.

#motoryzacja
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SquirrelMaggie: Boje się Alfy

@strawberian: polo za małe, a poza tym ciężko chyba znaleźć je w wersji GTI

@valencianista: ta wersja naprawdę ładna, tylko jak wierzyć, że taka fura w 15 lat zrobiła 150kkm?

@PtactwaWiele: Boje się Alfy. Nie wiem na ile to prawdziwe stereotypy, ale jak możesz to poleć jakaś inna niż 159

@aarahon: ładna, chyba serio muszę pomyśleć nad sprawdzeniem awaryjnosci alfy xd

@Volmyr:
@queuele: mam jednego w rodzinie i z wyposażenia to standard, jakis subwoofer w bagażniku plus zestaw lepszych głośników, tempomat multifunkcja czujniki z tyłu, brat kupił zamiast e90 i sobie chwali, auto wygląda jakby miało z 300 koni xD, z minusów to skrzynia piątka i 2,5k obrotów przy 100km/h ale to standard w benzynie no i głośno powyżej 140km/h, w zakrętach fajnie się trzyma, mivec się odzywa powyżej 4250 obrotów i czuć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mer: c30 też sprawdzałem, ładny i biorę pod uwagę

@aarahon: dużo osób pisze o alfach, tylko trzeba pokochać ten specyficzny wygląd

@Afera_zbozowa: BMW odpada bo trzeba serio dobrze znaleźć

@nokia3szymon: sprawdzę, dzięki

Generalnie to sprawa wygląda tak, że w kwietniu będę na tydzień urlopu w PL i muszę kupić furę. Zdecydowałem na ten moment że to będzie Lancer. Wczoraj to było E90, a przedwczoraj ufo tak więc to
queuele - @mer: c30 też sprawdzałem, ładny i biorę pod uwagę

@aarahon: dużo osób pis...

źródło: comment_1613939242yDssu2CcRr0E30qkV489Vy.jpg

Pobierz