Wpis z mikrobloga

#gielda

Poleci mi ktoś jakąś apkę/serwis do giełdy? Jestem w to nowy, trochę poczytałem na reddicie i wychodzi na to że:
1. Robinhood odpada
2. Ludzie polecają fidelity ale ich apka nie jest dostępna w Polsce.

Generalnie szukam czegoś co daje jak najwięcej możliwych opcji dostepnych, np na robinhoodzie można było praktycznie wszystkim handlować, a równocześnie jest dostępne w Polsce i nie ma z tym żadnych problemów prawnych. W szczególnoście interesuje mnie dostęp do akcji dywidendowych, niskie ryzyko a podobno jest
to lepsze od trzymania kasy w baku i patrzenia jak topnieje :d

Drugie pytanie bardziej klasyczne, mam z 5k pln do puszczenia, co mi polecicie?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@au17auFqo991n: Jak interesuje Cię niskie ryzyko i nie masz zamiaru całymi dniami ślęczeć nad wykresami i analizami, tylko kupić jakie stabilne akcje dywidendowe to ogarnij maklera w banku. Jeśli jednak się upierasz przy apkach to tutaj najpopularniejszy jest Trading212, Revolut, XTB. Jeśli Twoja inwestycja będzie przekraczała 10k USD to Interactive Brokers.
@au17auFqo991n: "podobno" to bananami na warszawskiej giełdzie handlują. Lepiej zrób dobre rozeznanie przed pakowaniem kasy. XTB ma polskie i zagraniczne akcje, raczej bez pennystocków ale chyba Ci pennystocki niepotrzebne
@au17auFqo991n: Z tego co piszesz (alternatywa dla lokaty i spółki dywidendowe), zależy Ci raczej na kupieniu czegoś raz i trzymaniu tego lata. W takim wypadku, chyba najpewniejszy będzie jak pisze @Ralphs: makler w banku. Np. w mBanku masz dostęp do całej polskiej giełdy + Nowy Jork (nie wszystko, ale te bardziej znane są), Londyn i Frankfurt. Mają też apke na telefon, do banana jest nawet ok (pokazuje na żywo stan