Wpis z mikrobloga

@carvain: ja akurat kupiłem dom, i to za gotówkę, ale jakbym miał robić budowlance jak pan memcel powiedział, to do dzisiaj bym się tego nie dorobił.
  • Odpowiedz
@Dambibi: Przy całej dezaprobacie do mentzele, faktem jest jednak, że nawet tym głupim TIRem nauczyć się jeździć można i zacząć zarabiać JAKIEŚ pieniądze. Zapotrzebowanie jest. To tylko przykład bo nauczyć się można wielu rzeczy bez potrzeby poświęcania lat studiowania.

Korwinoidy nie biorą natomiast pod uwagę jednego zjawiska, jakim jest wyuczona bezradność. Tzn. podejrzewam, że 95% z nich nawet nie wie o istnieniu takiego zjawiska.
  • Odpowiedz
@Dambibi: Prawdę napisał. Kupujesz paróweczki na promocji itd. albo znajdujesz poradniki programowania w internecie i po roku zarabiasz 15k na rękę. Tylko leniwi tyrają w januszexach! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Dambibi: @AShans: no to typowe dla kawiorowej lewicy podejście "niech ktoś" i szukanie na siłe problemu dla swojego rozwiązania w imieniu ludzi ktorzy z wami nie maja nic wspólnego. Oczywiście rozwiązanie zawsze polega na zabraniu komuś pieniędzy :D
  • Odpowiedz
Smęcenie dziada, niczym Komorowski ze swoim "Zmień pracę, weź kredyt".


@Dambibi: Istotna różnica jest taka, że słowa Komorowskiego spotkały się z gigantyczną falą krytyki, a do Memcełe konia walą i walić będą, choć jego wypowiedź brzmi chyba jeszcze bardziej boomersko niż ta Bronka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@carvain: Weźmy taką średnią krajową, czyli 5536,80 brutto, czyli około 4k netto. Powiedzmy, że ktoś chce kupić mieszkanie za 400k w dużym mieście. Aby zarobić tyle pieniędzy jedząc gruz i popijając deszczówką musi pracować 100 miesięcy, co daje ponad 8 lat. W rzeczywistości, aby osiągnąć taką pensję konieczne jest wynajęcie mieszkania/pokoju w dużym mieście, więc można spokojnie odjąć połowę pensji na ten cel oraz na potrzeby życia codziennego.

Wychodzi nam 16
  • Odpowiedz
@koroluk: Dokladnie elektorat polskiej lewicy to głównie wielkie miasta ludzie ktorzy dobrze sobie radza na rynku pracy dzieci bogatych rodziców, artyści ludzie z wyksztalceniem wyższym, nawet nasz noblistka głosowała na lewicę. Podobnie jest w UK Partia Pracy gdzie ma program dla najbieniejszych a wyborców przeciwnie
  • Odpowiedz
@Dambibi: Nie żebym przepadał za Sławkiem, ale z tego co kojarzę, to on nie jest z jakiejś nowobogackiej rodziny, pracował na zmywaku w Anglii, więc raczej nie jest od urodzenia wychowywany w bańce, po prostu - całkiem słusznie - zakłada, że jeśli jemu się udało, to każdemu może się udać.

PS. Akurat Komorowski miał rację. Co mógł więcej poradzić dzieciakowi? Napisz maila do mojej kancelarii to załatwię ci robotę w SSP?
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: no dobra, ale przecież całej gospodarki nie oprzemy o kierowców TIRa.

Już pomijając kwestię takie jak to że ludzie może nie lubią (bo to generalnie #!$%@? warunki jak bycie tygodniami poza domem i spanie w przyczepie) to w gospodarce dalej MUSZĄ być ludzie którzy sprzątają, pracują w ochronach, nie wiem nawet koszą publiczne trawniki.

Jak nie ogarniesz gospodarki to ZAWSZE będą ludzie na dole hierarchii, i powiedzenie "trzeba było się
  • Odpowiedz
ale jakbym miał robić budowlance jak pan memcel powiedział, to do dzisiaj bym się tego nie dorobił.


@Dambibi: Oj, no to chyba nie wiesz jakie są stawki w budowlance. Dzisiaj prędzej budowlaniec kupi dom za gotówkę, niż jakiś szeregowy pracownik korpo.
  • Odpowiedz
@Dambibi: O co wam, lewakom, chodzi z tym "uprzywilejowaniem"? Uczył się, zapracował, miał pomysł na własny biznes (m.in. obecnie prowadzi kancelarię prawnopodatkową) to ma. Nikt mu niczego nie dał. Uczcie się od niego, zamiast jęczeć.
  • Odpowiedz
Wychodzi nam 16 lat koniecznych do zebrania pieniędzy na mieszkanie.

Czyli generalnie, jeśli nie jesteś nierobem jak Korwin, który odziedziczył majątek po matce i od razu po 18 pójdziesz harować za dobrą pensję to masz mieszkanie w wieku 34 lat. XD

No i jeszcze wypadałoby założyć, że ceny mieszkań nie będą rosły albo będziemy dostawać regularne podwyżki.

Normalnie raj. XD


@CzajnikZniszczenia: Ale ty wiesz, że nawet w największych welfare state nie
  • Odpowiedz
@Dambibi: > Merytoryczny memcel, typowy uprzywilejowany typek, który nie wie jak wygląda życie 90% ludzi żyjących w naszym kraju

O ile wiem to Mentzen wyjechał tuż po maturze do UK na zmywak, gdzie ciężko pracował a pieniądze które zarobił zainwestował w siebie i w swój rozwój. Dzięki temu ukończył studia, podjął wiele odpowiedzialnych decyzji i dlatego jest dzisiaj w tym miejscu swojej kariery politycznej i zawodowej.

Bawią mnie uwagi takie jak
  • Odpowiedz