Wpis z mikrobloga

czołem Murki,

podrzuci ktoś tutorial jak skonfigurować "serwer ftp" na windows 10 home?

jestem zielonką w tym temacie, a chciałbym lokalnie (czyli pomiędzy dwoma komputerami z windows 10 home, pracującymi na dwóch piętrach w domu, połączonymi z tym samym hotspotem) przynajmniej przeglądać sobie pliki (a najchętniej wymieniać lub przenosić z laptopa na stacjonarkę - jeden to taki slave, drugi master ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

walczę z tematem od rana, ale nic poradzić nie mogę ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomożecie?

#komputery #windows10 #budowlaniec15k
  • 8
@lovalu: niee, normalnie powinno chodzić na home. Jeśli masz z tym problem to wejdź w centrum sieci i udostępniania, po lewej zaawansowane ustawienia udostępniania i tam w prywatnych sieciach włącz odnajdowanie i we wszystkich sieciach wyłącz zabezpieczenie hasłem, jeśli nie chcesz się logować do folderu.
@Odczuwam_Dysonans: @crazy_wolf: z tego kanału soisk oglądałem bodajże 2 filmy o udostępnianiu i w końcu też tam trafiłem na pomysł z FTP, później obczytane dziesiątki stron i... i mogłem od razu spytać na mirko, dzięki Panowie, działa!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°) podpowiecie jeszcze tylko, czy to w miarę bezpieczne rozwiązanie - wyłączenie zabezpieczenia hasłem i w ogóle udostępnianie w ten sposób?
@lovalu: To znaczy, jak nie ma dostępu z zewnątrz do sieci to jest okej. Zawsze możesz wyłączyć udostępnianie dla wszystkich, zrobić w systemie nowego użytkownika, i jemu dać możliwość odczytu/zapisu plików. Wtedy będzie w ogóle trzeba wpisać user/hasło. Tylko po co sobie życie utrudniać :D