Wpis z mikrobloga

chodzi o to, że sobie poradzą, a nie, że są równie silne, a więc że przy wnoszeniu lodówki każdego mężczyznę można zastąpić skończoną ilością kobiet


@t3m4: jednak gdy chodzi o zapłate za usługe to każda jedna oczekuje takiego samego wynagrodzenia jak facet, więc w efekcie koszt usługi jest dwa razy wyższy gdy usługę wykonuje tzw. #firmazarzadzanaprzezkobiety
  • Odpowiedz
tam gdzie faktycznie nie ma różnic między płciami*


@t3m4: Po pierwsze nie ma takich zawodów, po drugie ten POTĘŻNY WAGE GAP to w Polsce 7% Po trzecie szkoda że feministki nie pieją tak głośno nad tym że kobiety są w tym kraju uprzywilejowane w prawie pracy przez niższe normy bhp WE WSZYSTKICH ZAWODACH , długie urlopy macierzyńskie ( tu dochodzi dla pracodawcy ryzyko że mu p0lka se zaciąży i etat zablokuje),
  • Odpowiedz
( ͡° ʖ̯ ͡°) A ja sam wtargalem lodówkę na drugie piętro, bo nie miał kto tego ze mną nieść. Fakt że wciągałem na wózeczku robiąc sporo hałasu, ale jednak wniosłem sam.
  • Odpowiedz
fizyczną, to nie znam feministycznych argumentów za tym, żeby kobiety miały niższe normy - i pewnie na wypokie ich nie poznam


@t3m4: akurat czytałem sobie feministycznego reddita i tam przeczytałem że różne normy dla mężczyzn i kobiet mają uzasadnienie, bo jak zrównamy normy w góre to kobiety nie będą w stanie znalezc zatrudnienia w pracy w ktorej trzeba nosić tyle co facet, a z drugiej strony jeśli obniży sie je w
  • Odpowiedz
Po pierwsze nie ma takich zawodów


@Masson: jakie są różnice między mężczyznami a kobietami w pracy umysłowej?

POTĘŻNY WAGE GAP to w Polsce 7%


@Masson: faktycznie i to nawet jeden z lepszych wyników w UE. Inna sprawa, że przodują tu... Rumunia, Włochy i Słowenia

szkoda że feministki nie pieją...

@Masson: nie śledzę działań polskich feministek, nie będę ani ich bronić, ani ci przytakiwać.

Ogólnie wedlug nich wszystko rozbija sie
  • Odpowiedz
@aret: W Polsce to i tak średnio mężczyźni zarabiają zaledwie 7% więcej wg Eurostatu. A dobrze wiemy ze sa takie zawody gdzie roznic w ogóle nie ma. W takich Czechach to aż 22%. Ale Polki takie pokrzywdzone jak zawsze.
  • Odpowiedz
@t3m4: dlaczego uzasadniony jest że jest jakiś „naturalny wage gap”? Jest kilka kulturowych ale i naturalnych różnic których zrównanie nigdy nie nastąpi albo jeszcze dużo czasu musi minąć zanim się to zrówna. Kilka z nich to
- kobiety idą na macierzyński na 12 miesięcy i przed to maja średnio jakieś 1.5 roku mniej doświadczenia. Musieliby się rodzice równo dzielić urlopem 6/6 żeby ten powód zniknął, ciekawe czy kiedyś tak będzie, czy
  • Odpowiedz
@t3m4: > nie znam feministycznych argumentów za tym, żeby kobiety miały niższe normy - i pewnie na wypokie ich nie poznam.
Przecież już są niższe normy. Wg. prawa pracy i BHP mężczyźni podnoszą większe ciężary od kobiet.
  • Odpowiedz
- jak dziecko jest chore, albo wzywają do szkoły itp sytuacje to zazwyczaj z pracy zrywa się kobieta. Pewnie częściowo przez kulturowe aspekty jak to ze poczucie ze praca męża jest ważniejsza, jak to ze (zapętlajac się) ona zarabia mniej wiec można bardziej ryzykować jej prace. Ale chyba przede wszystkim to są jakieś hormonalne, naturalne predyspozycje, żeby opiekować się dzieckiem


Jest ważniejsza bo kobiety tylko potrafią mysleć na zasadzie jak im się
  • Odpowiedz
@marcinkox3: chodzi o to, że sobie poradzą, a nie, że są równie silne, a więc że przy wnoszeniu lodówki każdego mężczyznę można zastąpić skończoną ilością kobiet


@t3m4 owszem, poradziły sobie. Dwa razy mniej efektywnie.
  • Odpowiedz