Wpis z mikrobloga

#ilejestpolitykiwtygodnikuneuropa to oddolna inicjatywa oceny zawartości treści politycznych w cotygodniowym znalezisku Tygodnik Neuropa. Oceniamy każdy podpunkt w poszczególnych działach tematycznych.

Dlaczego to robimy? Moderacja konsekwentnie odrzuca zgłoszenia braku tagu #polityka, dlatego zdecydowaliśmy się w przystępnej formie przedstawić, jaki udział w znalezisku mają treści o charakterze politycznym.

Tygodnik Neuropa wydanie 16

Polska - 2/4
Europa - 4/9
Bliski i Środkowy Wschód - 0/4
Azja - 1/2
Afryka - 1/6
Ameryka Łacińska - 2/3
Ameryka Północna - 1/3
Oceania - 0/2
Ekonomia i gospodarka - 0/2
Nauka i Technologia - 0/3
Idee, Kultura, Społeczeństwo - 0/3

Ocena: 27%

===
#wykop #polityka #4konserwy #neuropa #moderacjacontent

#ilejestpolitykiwtygodnikuneuropa - obserwuj lub czarnolistuj
L3stko - #ilejestpolitykiwtygodnikuneuropa to oddolna inicjatywa oceny zawartości tre...

źródło: comment_1613742522I95QF6WDaRohKXTKMbTaX2.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@L3stko: Jak odróżniasz politykę od światopoglądu i spraw społecznych? Bo nawet Twoje wyliczenia wskazują, że większość nie ma nic wspólnego z polityką...
  • Odpowiedz
@SirSherwood: @Zepelin9 LGBT/kościół czy światopogląd to nie jest polityka, ale jeśli w temat włączają się politycy i prawią swoje mądrości a zwłaszcza jeśli lecą z partyjną propagandą, to już jest tak. Jeżeli jakiś temat tylko w niewielkim stopniu zahacza o politykę, nie jest doliczany. Dziś tak było.
  • Odpowiedz
@jrs2: Dwa ostatnie działy błędnie nie były uwzględnione. Zostały doliczone i udział procentowy polityki zmalał. W dziale Nauka i Technologia polityki pewnie nie będzie nigdy ale w kulturze i społeczeństwie może się pojawić dlatego wszystko należy brać pod uwagę.
  • Odpowiedz
@L3stko: Czyli jeśli osoba X mówi o LGBT to nie jest to polityka, a jeśli tą osobą X jest polityk, to jest to polityka? Czyli jeśli np. polityk australijski mówi o ławicach ryb, to jest to polityką? Bo nie rozumiem.
  • Odpowiedz
dlaczego wykopałeś to znalezisko? Ono nie ma tagu #polityka Czy to hipokryzja?


@am_anfang_war_napoleon: nie. Jeżeli komuś raz zdarzy się nie dodać tego tagu, nie jest to jeszcze powód żeby z góry odrzucać znalezisko. Natomiast jeśli ktoś robi to notorycznie i przekornie co tydzień, to ja jestem wtedy mniej pobłażliwy.
  • Odpowiedz
@L3stko: No i najważniejsze: które dwa znaleziska z Polski uważasz za politykę? Bo Kidawa jest politykiem, ale pozostałe 3? Jest proces o holokaust, Matczak o prawie, koronawirus i Kidawa...
  • Odpowiedz
Czyli jeśli osoba X mówi o LGBT to nie jest to polityka, a jeśli tą osobą X jest polityk, to jest to polityka? Czyli jeśli np. polityk australijski mówi o ławicach ryb, to jest to polityką? Bo nie rozumiem.


@Zepelin9: niezupełnie. Przyjęta została zasada, którą kiedyś przedstawiła moderacja. Polityk opowiadający o swoim hobby to nie jest treść polityczna.
  • Odpowiedz
@L3stko: Poważnie pytam.

1. Prof. Grabowski opowiada o tym, dlaczego holokaust jest dla niego ważną tematyką
2. Prof. Matczak opowiada o prawie w odniesieniu do Tonego Soprano i Dr House'a
3. Klub Jagielloński analizuje statystyki koronawirusowe.

O Kidawie wspominałeś. A tu? Gdzie tu według Ciebie jest polityka? Bo to nie pasuje do twojej metodologii, którą podałeś.
  • Odpowiedz
@L3stko: Z całym szacunkiem, ale właśnie udowodniłeś, że Tygodnik Neuropa nie jest polityczny. Jeśli nawet w "metodologii", którą sobie sam opracowałeś wychodzi ci 27%, a realnie jest tego znacznie mniej lub wcale, co zostało udowodnione wyżej, to znak, że nie jest to znalezisko polityczne.

Ergo: Twój zarzut nie ma zasadności i jest manipulacją!
  • Odpowiedz
tymczasowe władze w Libii nie są polityką, ale wybory w Ekwadorze, Peru czy Kosowie już tak? ()


@babisuk: co Ty wypisujesz? Przecież opis sytuacji politycznej w Libii został oceniony jako treść polityczna. ()
  • Odpowiedz
Przecież to jest przytoczenie postaci i tego, kim Matczak jest.


@Zepelin9: nie szkodzi. Cały podpunkt jest brany pod uwagę włącznie z wszystkimi odnośnikami, a w tym podpunkcie odnośnik prowadzi do treści politycznej. Nie wiem czy wiesz, ale moderacja dodaje link #polityka, jeśli jest w nim link do znaleziska politycznego. Przyjęliśmy dokładnie taką samą zasadę.
  • Odpowiedz
@L3stko: no właśnie - na wykopie kształt i zawartość tagu #polityka nigdy nie była stosowana do wydarzeń politycznych w krajach daleko od nas. Szczególnie w formie informacyjnej o np. wynikach wyborów.
  • Odpowiedz