Wpis z mikrobloga

@goferek: akurat kraków ma zajebistą komunikację miejską w porównaniu do innych dużych miast w Polsce - wielokrotnie uznawany za najlepsza w Polsce, chyba nawet raz czy dwa najlepszą w europie i forbes ocenił Kraków jako top9 najlepszych komunikacji świata. To że nie ma metra wcale nie oznacza, że jest #!$%@?. Kraków jak na to co może sobie pozwolić jest bardzo dobrze skomunikowany, a jeżeli uważasz inaczej tzn. iż nie umiesz się
Dlaczego uważasz, że komunikacja jest zła, skoro mało z niej korzystasz?


@IdzieGrzesPrzezWies: bo za każdym razem jak z niej skorzystam to sobie przypominam, dlaczego wolę jeździć autem? Ostatnio gdzieś z rok temu jechałem (a w sumie próbowałem bo finalnie się nie udało) - miałem się spotkać ze znajomymi w centrum, skończyło się na zamówieniu ubera żeby w ogóle zdążyć, bo dla kierowców MPK przyjechanie na przystanek zgodnie z rozkładem to jest
Ja widzę takie problemy i to są rzeczy które mnie zniechęcają do korzystania z MPK;
- przeładowane autobusy/tramwaje (nie wszędzie oczywiście, nie na każdym odcinku, ale powinno być tak, że przewoźnik potrafi podstawić więcej autobusów tam, gdzie wymaga tego sytuacja)
- jak nie mieszkasz blisko centrum albo jakiegoś węzła komunikacyjnego to nocą właściwie zostaje Uber
- ciągle awaryjny system powiadamiania o długości oczekiwania na kolejne połączenie z danego przystanku i właściwie brak
- jak nie mieszkasz blisko centrum albo jakiegoś węzła komunikacyjnego to nocą właściwie zostaje Uber


@Matemit: chyba nie, zdaje się że linie nocne działają wzdłuż tras, więc nawet na Podmokłą dojedziesz w nocy?
Ale transport w nocy jest praktycznie wszędzie ograniczony, pare dużych miast oferuje metro 24/7 ale też z mniejszą częstotliwością