Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#linux który będzie dobrze współpracował z usługami i programami #microsoft

typu #onedrive #visualstudiocode #office365 ew. #offiiceonline?

Za argument typu to zainstaluj Windows podziękuję, mam licencję na 32-bit Windows 7 Pro, a szkoda mi min. 500 złotych na Windows 10 + drżenie serca po każdej aktualizacji.

To ma działać stabilnie, nie zjadać zasobów (i5 2nd gen, 6GB RAM) nadmiernie i nie wieszać się, więc raczej z XFCE i na pewno nie Rolling distro

A już poezja by była jakby miał sterowniki do SmartCard i czytnika linii papilarnych (Dell 6420)

Zadanie, praca, analiza, skrypty, net, poczta, zero gier nawet online w przeglądarce :)

#pytanie #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
  • 16
@hiperchimera: nie zaintalujesz niz z office raczej na linuxie bezpośrednio poza Teamsami. Z office online współpracować będzie wszystko podłączone do internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OneDrive może zadziałać ale płatne rozwiązania.
@hiperchimera: podpowiem Ci dwie rzeczy: 1. Jesli jakis program jest na linuxa, to jestes w stanie zainstalować go na każdej innej dystrybucji, no chyba że to jakaś #!$%@? z gałęzi RedHat lub BSD.
2. Zainstaluj windowsa w wirtualce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@etchelion89: "wiesz ze mozesz uzyc klucza windows 7 aby w legalny sposob zrobic upgrade do wibdows 10"

generalnie to jest legalne na okrętkę (zdania rabinów są podzielone odnośnie legalności, co innego że MS na to pozwala, bo chce pewnie ubić jak najszybciej Win7), ale właśnie testuje takie rozwiązanie. Ale ciężko mi się przestawić że już na wstępie np. karta sieciowa nie działa od razu czy touchpad nie ma "rozdzielczości" i kursor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera:

OneDrive - masz webowo a w razie czego do synchronizacji w obie strony jest rclone
VS Code - jest natywnie na Linuxa (electron)
Teams - jest natywnie na linuksa (electron)
Office365 - masz webowo, a od biedy Winę. Jak nie robisz czegoś turbo zaawansowanego to LibreOffice styka jako zamiennik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazy_wolf: niestety ale dla Win 10 nie ma normalnych sterów do WiFi Intela, wiem że N6205 to staroć, ale kasy Linux obsługuje je ad hoc... nie mam ochoty na walkę ręczna bo nawet manager Winzgrozy ma wyrąbane na plik cab, zrobiłem porządki w backupie i wracam do OpenSuse - poza SC i czytnikiem tam wszystko działa jak powinno. Rewolucją nieudana :-) wracam na Kameleona
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pawcio_cukierek: "warto sprawdzić onlyoffice ze względu na według mnie, chyba najlepszą kompatybilność z ms office."

nie przyglądałem się temu, wygląda nawet nawet. Ale nie jest to przypadkiem .aspx czyli webową aplikacja na desktop? :) bo opinie o takim rozwiązaniu słyszałem różne...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera:

nie przyglądałem się temu, wygląda nawet nawet. Ale nie jest to przypadkiem .aspx czyli webową aplikacja na desktop? :)


Niestety jest. I funkcjonalnością też jest gdzieś na poziomie webowego ms office. Ale jeśli chodzi o wyświetlanie czy jakąś edycję plików z worda/excela to w nim miałem najmniej problemów. Tylko jak zdecydujesz się sprawdzić to omijaj wersje appimage/flatpak/snap.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: "funkcjonalnością też jest gdzieś na poziomie webowego ms office."

czyli równie dobrze mogę używać OfficeOnline :) ogólnie trochę słabo jest, raczej offline jestem skazany na Libre.. jest jeszcze WPS Office nie wiem czy można zaufać Wuhanom:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: "funkcjonalnością też jest gdzieś na poziomie webowego ms office."


czyli równie dobrze mogę używać OfficeOnline :) ogólnie trochę słabo jest, raczej offline jestem skazany na Libre.. jest jeszcze WPS Office nie wiem czy można zaufać Wuhanom:)


@hiperchimera: Ogólnie tak. Ja osobiście nie lubię wysyłać swoich dokumentów do onedrive więc tego unikam. Chyba tylko libre i wps mają właśnie natywne aplikacje. No i jest jeszcze calligra suite od KDE ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: orientujesz się może czy jest jakiś "plugin" albo inna modyfikacja (niż pozycja z menu widoku w samym Libre, bo to wygląda tak sobie) żeby przypominał on zrzynkę wstążki od MS? W pracy mam Office i ciężko mi się przestawiać z jednego na drugi, więc chciałbym ujednolicić sobie przyzwyczajenia...