Wpis z mikrobloga

Koleżanka 150cm wzrostu kupiła sobie mercedesa klasy A rocznik 2005. Po tygodniu jazdy tym autem bardzo boli ją nogą bo do sprzęgła ledwo dosięga.
Regulacja fotela jest tylko tył - przód. Da się go jakoś przestawić bardziej do przodu, przemontowac? Jakąś przedłużkę zrobić? Czy zostaje tylko wykupić stare auto (smarta) z powrotem z komisu a nowe sprzedać XD?
#motoryzacja #samochody #pytanie #urokizyciakarlow
  • 41
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Coś musi być nie tak z tym fotelem. Na pewno musi się dać jakoś przesunąć bliżej albo opuścić. To są samochody dla „małych ludzi”, może coś z regulacją nie tak?
  • Odpowiedz
Tak kupić od ręki się nie da, nie znalazłam - auto trzeba by było oddać do serwisu, który montuje przyrzady dla niepełnosprawnych


@aret: raczej szuka zestawu do montażu samodzielnego lub u mechanika od ręki, nie bardzo jest szansa wstawić auto na kilka dni na serwis
  • Odpowiedz
@aret: dzięki, jednak podzwoni po takich firmach w okolicy, bo jak na razie to komis sobie doliczył 3k do wykupu jej starego samochodu XD
@kidrys: właśnie nie są dla małych ludzi, ja mam 155cm i do pedału sprzęgła dosięgam tak na styk komfortu - kilka cm dalej i musiałabym na siłę wyciągac nogę
@PlytaGnojowa: spróbujemy, dzięki
  • Odpowiedz
@kidrys: ile masz wzrostu? Tobie się wydaje, że to jest "pod samą kierownicę", ale serio przy 150cm to nie wystarcza. Z zewnątrz jak patrzę na to auto to wygląda jakby nikt tam się nie mógł wcisnąć, a dla niej to jest jeszcze za daleko. Fotel nie ma innej regulacji, tylko tył-przód

  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: 1. Niech kupi fotel z pełną regulacją i przełoży do swojego.
2. Sprawne sprzęgło bierze zawsze "na górze" wystarczy wcisnąć połowę i silnik będzie w pełni wysprzęglony, nie trzeba cisnąć pedału w samą podłogę.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Nie żeby co, ale jak dziecko ma poniżej 150 centymetrów to może jeździć tylko w foteliku, a koleżanka ma ~150centymetrów to niech nie liczy, że samochody będą zrobione pod nią xD
Sam nie jestem za wysoki i ostatnie co bym zrobił to kupienie jakiegoś ogromnego samochodu dla ludzi-czołgów.

Smarta niech kupi kolejnym razem
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Miałem 5 mercedesow. W każdym można przesunąć fotel do przodu tak ze wejść się nie da. To są auta projektowane dla młodych kierowców, kobiet, ludzi mniej wymagających. To nie E klasa albo S klasa. Coś musiało zablokować szyny po których przesuwa się fotel. Wystarczy ze coś na to spadnie. 100%. Fotele wysuwają się jednakowo, leżą na tych samych szynach.
  • Odpowiedz
@niochland: co twój komentarz tu wnosi? Przeciez szukamy przedłużki do pedałów, a nie chcemy pozwać producenta za tworzenie samochodów na średni wzrost przeciętnego kierowcy. Jeżdziła do tej pory smartem, jest to napisane w ostatnim zdaniu wpisu. Jeśli dla ciebie A klasa to samochód czołg, no to nawet nie wiem jak mam to skomentować.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Zrób tak: odsuń oba fotele max do tylu. Odsłoni ci to prowadnice. Będzie je widać. Zobacz czy nie leży nic na nich. Potem przesuń siedzenie pasażera max do przodu. A potem siedzenie kierowcy max do przodu. To da ci porównanie
  • Odpowiedz