Wpis z mikrobloga

Dzień dobry tag #fizjoterapia i może #silownia. Czy jest tu jakiś fizjo który powie jak bardzo tragicznie jest po opisie mojego rezonansu? Fizjologiczna lordoza lędzwiowa spłycona.
Trzony kręgów o zachowanej wysokości i niezmienionej intensywności sygnału.Na wysokosci L3-L4 miernie nasilone
aktywne zmiany degeneracyjne płytek granicznych Modic I.
Tarcza L3-L4 z cechami umiarkowanej dehydratacji oraz niewielkiej szerokopodstawnej protruzji z modelowaniem strefy
buforowej i miernym ograniczeniem zachyłków bocznych.
Pozostałe tarcze m-kręgowe o prawidłowym stopniu uwodnienia, bez cech dokanałowego przemieszczenia.
Końcowy odcinek rdzenia o niezmienionym sygnale
  • 13
@vudt: generalnie od października jestem pod okiem fizjo, długo zwlekałem bo pewnego razu po bieganiu, następnego dnia nie mogłem prawie chodzić na lewą stopę ( 0 bólu pleców tylko zewnętrzna część kostki). Poszedłem do ortopedy który stwierdził naderwanie mięśnia strzałkowego. Później zaczęła mnie łupać prawa stopa, ortopeda stwierdził że naderwałem sobie pewnie też strzałkowy w prawej stopie. Od czerwca doszły rzadko, ale jednak bóle dołu kręgosłupa. Ortopeda i tak twierdził że
@Sztukmistrzwaldemar Najważniejsze że trafiłeś z tego co mówisz w dobre ręce. Nie rozpatruj przeszłości, bo na nią nie ma wpływu. Skup się na konkretnej robocie z fizjo, to Ci da najwięcej. W każdym zawodzie trafia się lepsi i gorsi, grunt że teraz masz kogoś kto Cię prowadzi
@vudt: sory że cię męczę ale jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Generalnie ból nie promieniuje do nogi, ale jak podnoszę lekko w górę wyprostowaną nogę i podwijam całą stopę ( tak że rozciąga się łydka) , to mam takie dziwne uczucie ciągnięcia na pięcie, tak jakbym miał za krótkie ścięgna ( przed problemami z kręgosłupem tego nie miałem)