Wpis z mikrobloga

Dzień dobry tag #fizjoterapia i może #silownia. Czy jest tu jakiś fizjo który powie jak bardzo tragicznie jest po opisie mojego rezonansu? Fizjologiczna lordoza lędzwiowa spłycona.
Trzony kręgów o zachowanej wysokości i niezmienionej intensywności sygnału.Na wysokosci L3-L4 miernie nasilone
aktywne zmiany degeneracyjne płytek granicznych Modic I.
Tarcza L3-L4 z cechami umiarkowanej dehydratacji oraz niewielkiej szerokopodstawnej protruzji z modelowaniem strefy
buforowej i miernym ograniczeniem zachyłków bocznych.
Pozostałe tarcze m-kręgowe o prawidłowym stopniu uwodnienia, bez cech dokanałowego przemieszczenia.
Końcowy odcinek rdzenia o niezmienionym sygnale
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sztukmistrzwaldemar nie oceniamy samego opisu rezonansu bez diagnostyki pacjenta na żywo, ponieważ często rezonans nie koreluje z objawami jakie ma pacjent.

Dla otuchy dodam, że sam opis nie wygląda strasznie także głowa do góry, także udaj się do kogoś na wizytę :)
  • Odpowiedz
@vudt: generalnie od października jestem pod okiem fizjo, długo zwlekałem bo pewnego razu po bieganiu, następnego dnia nie mogłem prawie chodzić na lewą stopę ( 0 bólu pleców tylko zewnętrzna część kostki). Poszedłem do ortopedy który stwierdził naderwanie mięśnia strzałkowego. Później zaczęła mnie łupać prawa stopa, ortopeda stwierdził że naderwałem sobie pewnie też strzałkowy w prawej stopie. Od czerwca doszły rzadko, ale jednak bóle dołu kręgosłupa. Ortopeda i tak twierdził
  • Odpowiedz
@vudt: teraz bóle są czasami w samych plecach ale ból nie promieniuje do stóp, stan zdrowia poprawił się kiedy zacząłem delikatnie biegać na orbitrecku ( chyba tak się to pisze), albo się to jakoś zbiegło z wyleczeniem stanu zapalnego
  • Odpowiedz
@Sztukmistrzwaldemar Najważniejsze że trafiłeś z tego co mówisz w dobre ręce. Nie rozpatruj przeszłości, bo na nią nie ma wpływu. Skup się na konkretnej robocie z fizjo, to Ci da najwięcej. W każdym zawodzie trafia się lepsi i gorsi, grunt że teraz masz kogoś kto Cię prowadzi
  • Odpowiedz
@vudt: sory że cię męczę ale jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Generalnie ból nie promieniuje do nogi, ale jak podnoszę lekko w górę wyprostowaną nogę i podwijam całą stopę ( tak że rozciąga się łydka) , to mam takie dziwne uczucie ciągnięcia na pięcie, tak jakbym miał za krótkie ścięgna ( przed problemami z kręgosłupem tego nie miałem)
  • Odpowiedz
@Sztukmistrzwaldemar: Dzieje się tak bardzo często, kiedy pacjenci mają problemy natury okolokregoslupowej, wtedy można mieć wrażenie '' przykurczu''. Dużo jest możliwości, tutaj najlepiej zaatakuj swojego fizjo bo on już zdążył poznać Twoje ciało. :)
  • Odpowiedz