Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czechu: jakie oczyszczacz?

Bo mam swoim xiaomi ustawione żeby się włączał po przekroczeniu 30ug i prawie się nigdy nie włącza.
Oczyszczacz stoi pod oknem w ktorym jest zamontowany i otwarty cały czas wywietrznik.
To jak to jest?
mam 2x oczyszczacze Xiomi Mi 2 (jeden bieda wersja bez wifi)
ale pomiary sa z czujnika SDS011
na tą chwilę xiomi pokazuje mi 10 ug PM2.5 a SDS011 4,20 ale tu różnica może wynikać z innego umiejscowienia + oczyszczacz stoi na podłodze a czujnik mam pod sufitem
@piwniczak: mieszasz pojęcia. Na obrazku pokazujesz skalę Polskiego Indeksu Jakości Powietrza, który jest indeksem godzinowym. Natomiast WHO podaje dla pyłów jedynie normy roczne, oraz dobowe. W przypadku PM2.5, bo jak rozumiem o tym jest mowa, wartości te wynoszą odpowiednio 10 i 25 ug/m3. Rozumiem że pijesz do tego że "hurr durr 25 to przecież 100%, a tu mowio że dobre powietrze". Tych wartości nie można ze sobą bezpośrednio zestawiać, bo to
@piwniczak: Dzięki za link, nie znałem tego. Powołują się na dokument WHO z 2005, który o ile się orientuję obowiązuje, nie ma nowszych norm: https://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0005/78638/E90038.pdf?ua=1 - na stronie 279 podane są normy dobowe dla pyłów, i faktycznie małym druczkiem jest podane że bierze się średnią dobową, ale w odniesieniu do 99 percentyla próbek z roku - co zostawia te 3 dni "marginesu".

Dzięki za info.

Ogółem nie jestem jakimś prowęglowym szurem,