Wpis z mikrobloga

@xydeN-: Oczywiście że kocopoły XD Czas na zgłoszenie nabycia a nie przerejestrowanie to od 1 stycznia 2021 roku z powrotem 30 a nie 180 dni :) Czas na przerejestrowanie (rozumiane jako zmiana danych faktycznych wymagająca zmiany w DR) to zawsze było 30 dni ale nigdy nie było i nie ma kary pieniężnej za brak przerejestrowania zarejestrowanego w Polsce pojazdu, kara jest tylko za brak zgłoszenia nabycia a można to zrobić bez
@vertical: przerejestrowanie załatwia od razu sprawę zgłoszenia nabycia? Zgłosić OC dziś próbowałem, ale Axa się szanuje, po 17 infolinia juz nie działa :D
US można jakoś online, czy muszę tam iść? Czy poprostu przelać te 2%?

@Cumpelnastodwa: a to w podstawówce mam szukać, żeby nie,ywana trafić?
@andrzejdressing Tak, przerejestrowanie załatwia zgłoszenie bo na wniosku o rejestrację powinno być "zgłaszam nabycie". US nigdy nie składałem online, chyba to nie jest takie proste, na pewno nie można przelać 2 procent i tyle. Deklaracja to PCC-3 i koniecznie należy ją złożyć w terminie 14 dni, inaczej to wykroczenie skarbowe czy jakoś tak, kary może da się uniknąć ale najlepiej złożyć w terminie.

czy muszę się jakoś umówić bo inaczej ich zarazę
@andrzejdressing:
1. jeśli na umowę k-s to urząd skarbowy pcc3 do 14 dni od daty zakupu, jeśli faktura vat marża to nie dotyczy,
2. zgłoszenie nabycia pojazdu wydzial komunikacji do 30 dni od daty zakupu
3. zgloszenie do towarzystwa ubezpieczeniowego nabycie pojazdu do 30 dni od daty zakupu
4. umówić się do mechanika na przegląd po zakupie + pierwszy serwis
6. zatankować i jeździć
7. nie było punktu 5
@MamByleJakiNick: nie ma żadnej kary za brak zgłoszenia nabycia do TU. jak zgłosisz to jest rekalkulacja i w 90% przypadków musisz coś dopłacać. jak nie zgłosisz, to jeździsz do końca obowiązywania polisy (pod warunkiem, że jest cała opłacona) i następnie zawierasz swoją obowiązującą od dnia kolejnego po zakończeniu tej nabytej.
skoro jest na ciebie, bo był telefon i list to nic więcej robić raczej nie musisz. odpowiedziałbym na 100% po obejrzeniu