Wpis z mikrobloga

A pochwale się! Miałam chwilkę wolnego i postanowiłam napisać do firmy, która na stronie ma nieciekawe wizualizacje takie jak ta u góry. Na szybko wymodelowalam taki domek i zrobiłam wizke, wysłałam do nich maila, że mogę zrobić więcej takich w ramach współpracy i w piątek jadę podpisać umowę! Jestem bardzo podekscytowana. Pijcie ze mno kompot! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #wizualizacja #architektura #pracbaza #praca
Skibidi - A pochwale się! Miałam chwilkę wolnego i postanowiłam napisać do firmy, któ...

źródło: comment_161358701590MZ6d8zCXtP2RGzXfHOAF.jpg

Pobierz
  • 346
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Skibidi: na oryginalnej pseudo wizualizacji rynny są - prostokątne.
Ogólnie propsuję, tylko namawiam do pewnej drobiazgowości bo po niej można rozpoznać czy ktoś traktuje temat poważnie czy to tylko marketingowy bełkot wizualny.
aha czyli to dlatego wizualizacje nigdy nie zgadzają się ze stanem rzeczywistym xD


@Adams_GA: ano właśnie, dlatego gardzę tymi wszystkimi pro wizkami, gdzie nie ma przynajmniej połowy detali. Inwestor pokazuje Ci taka zdjęcie i mówi „panie ma być tak” :/
@fmxfenix: A dziękuje. Lumion 11.
Tu robiłam na szybko wiec wzięłam z lumiona. Jak projektuje dla klientów to szukam albo u producentów, albo na 3dwarehouse, a jak nie ma nigdzie to modeluje sama. W ogóle wydaje mi się ze mało ludzi projektuje w archicadzie. Ja od początku pracuje w tym programie, czasem wspomagam się jeszcze sketchupem i chyba jest ok xD
@goedenavond: 100-900, bo jeśli ktoś ma swój model i ja nakładam tylko tekstury i robię np 10 renderow z jednego modelu to mogę znacząco zejść z ceny, a jak muszę modelować od 0 i robić jedną wizke no to za 100 zł mi się nie opłaca xD
@xhxhx: Wszystko zależy od tego kto użytkuje, ale faktycznie im bliżej blatu tym lepiej, ale to tez zależy od baterii, instalacji pod umywalką itd. Ale te kilka cm zawsze można dostosować.
@Namarin: Można sobie pobrać chyba lumiona w wersji próbnej. Ale tez słyszałam o pcon planner, tam można i projektować i robić wizki. Osobiście nie próbowałam ale jestem w jakiejś grupce na Facebooku i laicy całkiem dobrze sobie w nim radzą :)