Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
#bhpfailure - > mój tag dla chcących śledzić zdjęcia z różnych budów i to jak łamane jest na nich bhp

Dosyć często spotykany błąd, który może być powodem tragedii. Łączenie urządzenia samohamownego w połączeniu z amortyzatorem i linką bezpieczeństwa. Pierwsze zadziała, drugie też. Niestety, to drugie może spowodować to, że użytkownik walnie przypięty o glebę.

#bhp #budownictwo
jarezz - #bhpfailure - > mój tag dla chcących śledzić zdjęcia z różnych budów i to ja...

źródło: comment_16135866425cLKav9BDMcpm5KtXzie59.jpg

Pobierz
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Felonious_Gru: nie koniecznie niezgodnym. Jeśli nie ma bezpieczniejszego i uzasadnionego ekonomicznie rozwiązania po wpisaniu takiej metody do ibwr z zachaniem środków ostrożności (stały nadzór, zabezpieczenie pojazdu przed uruchomieniem, sprawdzenie czy zblocze wytrzymuje min. 12kN obciążenia statycznego...) pracę bym dopuścił. Robi się "gorsze" rzeczy w taki sposób aby były bezpieczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Felonious_Gru: jest jeszcze operator hds'u którego można "odsunąć" od panelu sterowania żeby przypadkowo nie podniósł "hakowego".
Wytrzymałość ma duże znaczenie bo normy określają jaka musi być minimalna alby coś mogło być punktem zaczepowy do środków ochrony przed upadkiem.