Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #bhp #wypadek #zus Mam pytanie: gdybyście zwichneli nogę w czasie pracy (normalny chód) zgłaszali byście jako wypadek w pracy czy poszlibyście pracodawcy "na rękę" i zgłosili jako wypadek w drodze do pracy? Zdarzenie miało miejsce w godzinach pracy, "pacjent" poszedł jednak do domu bo "może rozchodzę" po południu poszedł do lekarza no i szyna i L4.
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Wsciekle_piesci_meza naprawdę w pracy. Jeblem się w kostkę i bolało, ciężko chodzić. Wytrzymałem do końca i po pracy pojechałem do lekarza a tu pęknięcie i założyli szynę. L4 dwa tygodnie. I teraz pytanie zgłaszać, że w pracy czy jak już wyszedłem z pracy żeby było mniej "papierkowej" roboty i potem wszystkich konsekwecji na stanowisku pracy: zalecenia, dodatkowe piedroły dla polepszenia stanowiska, szkolenia dodatkowe i całe to gówno.
  • Odpowiedz
  • 0
@stormkiss naprawdę w pracy ale mogę zgłosić, że jak szedłem do domu. L4 100% i ubezpieczenie normalnie. Pracodawca by chyba wolał, żeby to w drodze do domu się wydarzyło bo inne procedury.
  • Odpowiedz
@salvador5000 Pracodawcy chodzi o to żeby mu większej składki nie dali za wypadek a nie, że mniej papierowej roboty. Powinieneś zgłosić jako wypadek przy pracy to dostaniesz odszkodowanie z ZUS. Chyba, że Ci na odszkodowaniu nie zależy to się dogadaj z pracodawcą, Twój wybór. Wypadek w dorodze do/z pracy to ryzykowna bajka bo musisz podać trasę najkrótszą/najdogodniejsza i nie może być przerwana chyba, że przerwa była życiowo uzasadniona możesz (kupić chleb ale
  • Odpowiedz
@jednoliterowa: to był skrót myślowy. W jaki sposób komisja ma uznać wypadek na podstawie samych zeznań? No chyba, że ma monitoring. Op dodatkowo jeszcze zwleka ze zgloszeniem bo nie wie czy zmyślać czy mówić prawdę.
  • Odpowiedz
@jednoliterowa dobrze mówi, zgadzam się że wszystkim. Jak na terenie zakładu to wypadek przy pracy. Ale pracodawca chce się wycwanić bo lepszy jest dla niego wypadek w drodze, zrobisz jak uważasz
  • Odpowiedz