Wpis z mikrobloga

Sytuacja sprzed dwóch tygodni. Samochód zielony wjeżdża pod prąd, Fioletowy wyjeżdża z drogi wewnętrznej i następuje kolizja na skrzyżowaniu zaraz za znakiem początek drogi jednokierunkowej. Kogo winnego uzna policja w tej sytuacji i jak to się ma do przepisów? Dla mnie sytuacja jest jasna i klarowna, że fioletowy ma ustąpić pierwszeństwa bo włącza się do ruchu i w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia, że zielony pojazd wjechał pod prąd. Zielony przed wjazdem na to skrzyzowanie może złamać każdy przepis drogowy i tak nie będzie to miało żadnego wpływu na pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Janusz z fioletowego oczywiście kłócił się, że hurr durr jedziesz pod prąd, i ja mam pierwszeństwo i że mam szwagra policjanta i że od 40 lat samochód prowadzi i że dodatkowo jadę pod prąd więc on ma pierwszeństwo.
Owszem jakby przyjechała policja to ja dostałbym mandat za jazdę pod prąd jeżeli oczywiście udowodniliby, że wjechałem pod prąd bo równie dobrze mogłem wyjeżdzać z posesji które są na tym odcinku drogi jednokierunkowej i nigdzie nie ma nakazu jazdy w danym kierunku więc mogę jechać zarówno w prawo jak i w lewo. (Bo skąd niby wyjeżdzając z posesji mam widzieć znak zakaz wjazdu bądź droga jednokierunkowa?) Co sądzicie o tej sytuacji? Żółtymi liniami oznaczony jest odcinek drogi jednokierunkowej który ma za 100 metrów.
#prawojazdy #drogi #przepisydrogowe #samochody #policja
fajq - Sytuacja sprzed dwóch tygodni. Samochód zielony wjeżdża pod prąd, Fioletowy wy...

źródło: comment_1613507999Vlq9yyomgbzSMOrtyWBqai.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
To mnie zaciekawiłeś z tym wyjazdem na posesję. Jest jakiś przepis na to?


@fajq: Tak jak napisałem wcześniej - zasady ogólne - nieznajomość prawa (w tym wypadku znaków występujących na tej drodze) nie zwalnia z jego przestrzegania. Z tego samego wynika to że osiągając pełnoletniość możesz jeździć rowerem bez wcześniejszych egzaminów. Co innego gdy nie masz możliwości poznania znaków - bo ich nie ma z powodu wandalizmu, kradzieży itd - ale
  • Odpowiedz
@stormkiss: Jest znak droga wewnętrzna i koniec drogi wewnętrznej więc kierowca zielony doskonale widzi że on ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu a fioletowy widzi że musi ustąpić bo włącza się do ruchu. Tutaj dodatkowo sprawa jest skomplikowana przez to że znak droga jednokierunkowa jest prezsunięty z 8 metrów do tyłu i ten odcinek nie jest jednokierunkowy. Można dojechać nim na posesję zgodnie z prawem. Dopiero dalej zaczyna się droga jednokierunkowa. Generalnie piękny
  • Odpowiedz