Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) jaka jest możliwość nauczenia się od 0 #ccna tak żeby to zdać? Mamy restruktyryzacje w firmie i dostałem listę certow które muszę zdać w tym roku, jeżeli chce dostać awans, bo bez tego ani rusz. Jest opcja żeby tego nauczyć się do np. lipca? Bo nie ukrywam, że trochę mi się spieszy
#ccna #it #pytaniedoeksperta
  • 15
@BrakWolnegoLoginu: z ciekawosci zerknalem na zakres materialu obecnej wersji ccna i jest tego duzo. Ja sam przygotowywalem sie circa 4 miesiace, ale mialem solidne podstawy. Kiedys duzo osób zdawało ucząc się pytań na pamięć i w takim przypadku, 2 tygodnie, o ktorych pisze @evilonep, jest realne. Nie wiem czy obecnie krążą w necie poprawne zestawy pytań, poza tym z takim podejściem zjedzą Cię na śniadanie na kazdej rozmowie kwalifikacyjnej. Co
Jakie masz jeszcze certy na liscie? Teraz w cenie jest przede wszystkim chmura publiczna. To bylaby lepsza inwestycja w przyszłość
@StringerBell Rynek się zmienia, postępuje automatyzacja i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości zapotrzebowanie na inżynierów sieciowych będzie mniejsze. Jeszcze parę lat wstecz firma, w której pracuje wciągała każdego kto miał CCNA czy jakiś ekwiwalent od innego vendora. Obecnie nie ma lub jest mało wakatów na sieciowców na rzecz innych specjalizacji. Za miesiąc wygaśnie mi cert CCNP, postanowiłem go nie przedłużać i zamiast tego robię CKA (Kubernetes).
@cygucz: generalnie traktuje to CCNA jako mus w obecnej pracy, a nie jak jakąś przepustkę do innej firmy. BTW. Twoim zdaniem czego warto się uczyć w IT oprócz programowania? Kompletnie mi to nie leży, a w sumie mam doświadczenie w firmach IT + telekomunikacja i w takie też celuję jeśli chodzi o ewentualną zmianę pracy