Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kiedyś gdzieś przeczytałem że budowa 1 GW w energetyce jądrowej w Polsce oznacza stworzenie 10k miejsc pracy. Strasznie dużo, może mi ktoś ogólnie nakreślić skąd to by się miało wziąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ktoś zna szczegóły albo artykuły chętnie przeczytam
#energetyka #neuropa
  • 4
@Enzo_Molinari: wydaje mi się że w czasach automatyzacji to taka elektrownia to ma parę osób do kontroli i tyle, tam nie ma nawet czego dorzucać czy rozładowywać. Jedynie utrzymanie ruchu w dużej ilości ale to też chyba nie 10k. Chyba że operacyjnie się okaże, że zostanie wygenerowane 7k stanowisk pokroju HR sprzątaczek i tak dalej. Ale i tak mi się dużo wydaje.
@MKULTRA: @lope5r: @szwelx: @dioxyna: @Angel_of_death:
https://biznesalert.pl/deloitte-sektor-jadrowy-ma-znaczenie-dla-rynku-pracy-w-ue/

Według raportu Economic and Social Impact Report, opublikowanego 25 kwietnia przez zespól analityków Deloitte, każdy gigawat zainstalowanej mocy jądrowej w UE:

uruchamia rocznie inwestycje w kwocie 9,3 mld euro (10,4 mld dolarów) zarówno w sektorze jądrowym, jak i w towarzyszących sektorach gospodarczych,

zapewnia stałe i lokalne zatrudnienie dla prawie 10 000 osób


a jednak, ale chodziło o całą UE