Wpis z mikrobloga

Hej, wie ktoś może jak aktualnie wygląda sprawa wjazdu do #gruzja w przypadku przyjęcia dwóch dawek szczepienia? Jak mam udowodnić przyjęcie obu dawek szczepienia? Posiadam karteczkę, którą otrzymałem po zaszczepieniu się pfizerem, mam certyfikat potwierdzający z IKP, ale są to trochę lipne dowody bo po polsku. Wiem, że #cypr zapowiada wpuszczenie zaszczepionych dwoma dawkami bez testu i kwarantanny, ale nadal nie podali nic o tym jak ma to wyglądać. Islandia z tego co czytałem wymaga potwierdzenia w ich języku lub po angielsku, więc też słabo. Nasz rządy nie przygotował niczego w wersji angielskiej i znając ich podejście to prędko tego nie zrobi :/
#podroze #podrozujzwykopem
  • 6
@Konkol: W przypadku Islandii ta metoda działa podobno, ale najbardziej zależy mi na Gruzji i Cyprze. Jestem z grupy 0, dawno zaszczepiony i będę miał za kilka miesięcy nieco wolnego, więc myślałem o zwiedzaniu po taniości i bez tłumów. Udało mi się w zeszłym roku odwiedzić 3 państwa i tak niskich cen, takich pustych przestrzeni w centrum jeszcze nigdy nie wiedziałem i bardzo to polubiłem :D
@Jerryjeremi: ja czekam co wymyślą kupiłem bardzo tanio Kutaisi na kwiecień, nawet o tym zbytnio nie myślę, bo zmienia się wszystko z dnia na dzień. Gruzja i tak będzie musiała coś pomyśleć nad otwarciem bez wariactw, tam w turystyce bardzo dużo ludzi pracuje. Niech ci szczepionkę wpiszą w żółta książeczkę ona jest międzynarodowa. Data po angielsku bo ktoś sobie może zapomnieć.