Wpis z mikrobloga

#telewizory #oled #sony #lg #va
Pytanie, dlaczego OLEDy się wypalają? Dlatego, że piksele świecą zbyt intensywnie i się przegrzewają? Czy dany piksel świecący słabiej ma szansę pożyć dłużej niż jego jaśniejszy odpowiednik? Pytanie może głupie, może mondre, nie wiem xD
Ostatecznie rozważam, czy pójść w Sonego XH9505 czy OLEDa, np. LG CX albo Sony A8. Facet w sklepie jeszcze polecał Samsunga Q90T, ale nie widzę sensu by tyle bulić za LEDa.
TV pewnie będzie głównie wieczorami jakiś film albo YT. HDMI 2.1 nie jest mi potrzebne. No mam zagwozdkę, doradźcie.
Chciałem, by odwzorowanie kolorów było jak najlepsze bo docelowo chciałem też oglądać montowane filmy i foty, ale w sumie EIZO chyba lepiej się sprawdzi.

Jaki TV?

  • Sony XH9505 29.7% (11)
  • OLED, np. LG CX lub Sony A8 70.3% (26)

Oddanych głosów: 37

  • 14
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: Sony i Panasonic maja lepsza kontrole jakosci. Nie ma na to dowodow, sam niespecjalnie wierzylem, ale z 5 oledów 3 lg sie trafily mocno przecietne, sony byl super ale mial w bardzo ciemnych scenach czerwonawe zabarwienie na bokach, a panasonic jest praktycznie idealny. Wiec moze cos w tym jest, jak boisz sie loterii to mozesz od razu postawic na Sony/Panasonica.

Na lcd masz jeszcze gorsza loterie - dirty screen effect
  • Odpowiedz