Wpis z mikrobloga

@Roksanos: do 20 nastepnego miesiąca, w którym powstał przychód. dobrze to przemyśl, bo później będzie płacz. w skrocie - duze marże, niskie koszty i brak inwestycji w danym roku = ryczałt, a jak masz koszty i zarabiasz ponad 10k na reke - liniowka.

wiadomo, mowie w skrocie, bo dochodza do tego tez takie czynniki jak stan cywilny, dzieci itd.

co to za działalnosc? wszystko skrupulatnie na tyle ile to mozliwe policz
@presburger: ja jestem podpięty na JDG u ojczyma na umowie zlecenie. On był na ryczałcie 5,5% usługi remontowo budowlane. Myślałem, żeby być na zasadach ogólnych by wrzucać w koszty moje wynagrodzenie i materiały budowlane. Ja wykonuje usługi marketingowe, które kwalifikują się zarówno pod 8,5 i 15% ryczałtu, ale wstępnie policzyliśmy z księgową, że minimalnie lepiej będzie na zasadach ogólnych. Tyle, że myślę w perspektywie takiej jakbym miał zrezygnować z DG ojczyma
@Roksanos: lepiej przepękać 2% wiecej linowki niz pozniej sie martwic. na linowice tez wrzucisz w koszty. bedziesz na ogolnych, a okaze sie ze masz duzo zlecen i przekroczysz prog i co wtedy? przy liniowym sie nie martwisz.

z drugiej strony Ty przy swoich usługach masz chyba małe koszty?
@presburger: Nie przekroczymy. Ojczym zarabia do 50 tysięcy, ja też zapewne tyle zrobię przychodu. Odliczymy wynagrodzenia z tytułu mojej umowy zlecenie i będzie z 30-40 tysięcy dochodu wykazane. Bardziej zastanawiam się nad tym ryczałtem ;s
@Roksanos: Witam, formę opodatkowania można zmienić do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym uzyskano pierwszy przychód w danym roku podatkowym. Tzn. Jeżeli w styczniu zyskaliśmy przychód, to do 20 lutego można zmienić formę opodatkowania. Pozdrawiam