Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Chcę założyć akwarium 70l (50x39x36 cm). Poszukuję porad jakie kombinacje ryb z ich ilością będą odpowiednie do takiego zbiornika. Przeglądałem portal https://rybyakwariowe.eu/ i tam dobrałem sobie 4 pozycje:

Głowaczyk barwny
Modrook słoneczny
Pielęgniczka Ramireza
Cierniooczek Kuhla (tak aby coś się działo do czasu do czasu na dnie)

Jaką ilość z konkretnego gatunku mogę umieścić w takim zbiorniku? Chciałbym umieścić wszystkie 4 pozycje.

Oczywiście czekam na wasze propozycje kompozycji ryb z ich ilością.

Pozdrawiam (ʘʘ)

#akwarystyka #akwarium
  • 10
@glowik: Zacznij od haremu ramireza 1+3. Dorzuć jakąś kolorową drobnicę i zobacz czy się wkręcisz.. Cierniooczek to ryba nocna, reszta to rzadkie gatunki których raczej w zoologu nie znajdziesz.
@glowik: Nie zakładaj, że będziesz obserwować cierniooczki. U mnie w akwarium potrafią się tak chować, że widzę je tylko podczas jakiegoś większego sprzątania i to też nie zawsze. Poza tym koniecznie musisz mieć przykryte akwarium , bo te ryby są bardzo skoczne. Kiedyś o to nie zadbałem i jedna sztuka przeskoczyła do drugiego akwarium z narybkiem (nie było tam podłoża i roślin, dlatego go zauważyłem).
@Gozdziu: Sprawdzę sklep który jest niedaleko mnie, mają podobno największy wybór w mieście. Chyba nawet mają możliwość dostarczenia ryb których nie ma aktualnie w sklepie.
Cierniooczek Kuhla (tak aby coś się działo do czasu do czasu na dnie)


@glowik: Nie wiem jak u innych, ale u mnie są one praktycznie niewidoczne za dnia. Jak się już pojawi, to moment czmycha i go nie ma. Wyłażą nocą :)
PS. Może Pandy? Te są przynajmniej pocieszne :)
@ewataewa @Gozdziu macie rację co do tego Kuhla więc coś innego wezmę - te pandy wyglądają spoko. A dostępność ryb w sklepiej jest spora, są ramirezki i głowaczyki tylko że ostatki. Za tydzień maja mieć dostawę więc pewnie będą wszystkie pozycje :)
@glowik: Ramirezki bym brał, u mnie pływają 4 i jest zgoda. 2 złote i 2 electric blue, do tego jeszcze 3 Akary z Maroni, zbiornik 250 litrów (towarzyski) Na początku bałem się pielęgniczek, ale nie ma czego. Nawet jak pogonią chwilę jakąś rybkę to krzywdy jej nie robą, ale to się rzadko zdarza :)