Wpis z mikrobloga

Mam ja sobie już dwa odtwarzacze mp3/mp4 Philips GoGearVibe i w obydwu po około 3 latach wysiadły akumulatory, trzymają teraz z 20 min.
Tak pobieżnie zerkając w internet, to minął czas żywotności akumulatorków.
Znalazłam jeden wątek na elektrodzie, że na zagranicznych stronach można szukać tych baterii i trzeba je sobie potem samemu przylutować.
A czy nie ma jakiejś firmy w Polsce, która by się tym zajęła? Że ja im tylko sprzęt wysyłam, oni wszystko ogarniają i potem mi to odsyłają?
Czy szkoda zachodu i lepiej co 3 lata kupować nowy sprzęt za te ~120 zł?
#elektronika #akumulator #philips
  • 17
@ostrzyjnoz: raczej nikomu się nie opłaca tego robić, sama wysyłka w dwie strony i akumulatorek to już pół ceny, więc jaki w tym zarobek. Prędzej jakiś dobry mirek który się nudzi by to naprawił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo kup lutownice za 20zł i próbuj, w końcu nie ma nic do stracenia.
w końcu nie ma nic do stracenia


@wykopowynoob: Jeżdżąc autem podpinam pod powerbank i działa, a jak rozbiorę, może przestać całkiem działać- miałam tak z iPodem. Pod wpływem zimna przestał działać, chciałam go sama "naprawić", w każdym razie, rozłożyłam go, żeby wysechł/ogrzał się i już go nie potrafiłam złożyć. xD

To lepiej kupię nową mp4. :D
@ostrzyjnoz: Daj to Ci wymienie, to dziecinnie proste.
Rozkrec odtwarzacz, spisz numery z akumulatora, poszukaj na aliexpress, jak nie ma to zmierz szerokosc, wysokosc i napiecie oraz pojemnosc i szukaj zamiennika co sie zmiesci. Lutowanie ogarniesz.
@ostrzyjnoz: Trzyżyłowe widzę tylko o dużej pojemności, 1000mAh, co wiążę się ze zbyt dużym rozmiarem.
O ile dobrze przeczytałam, trzeci przewód to czujnik termistorowy, nie można go pominąć?
I zakładam, że wtedy ma on kolor niebieski/biały.
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: O ile dobrze kojarzę, jakieś 6 lat temu pytałam mireczków, jaki odtwarzacz, to wszyscy polecali Sandisk Sansa Clip lub właśnie Philips GoGear Vibe.

Używam mp3/4 do słuchania w drodze, czy to na rowerze, czy pieszo. Jakbym chciała do słuchania w domu, to kupiłabym wieżę/radioodtwarzacz (i miałam przez kilka lat, ale też się po kolei wszystko popsuło).

Ten który podrzuciłeś, weszłam w ogłoszenie na allegro, to za 512 MB chcą 200