Wpis z mikrobloga

krótka analiza CPU PS4 v komórka z 2019 roku.

CPU --- PS4 8 rdzeni od AMD !!! ( 6 dostępnych dla dev) o taktowaniu 1.6 Ghz arch Jaguar 2x2MB cache. W tamtych latach AMD miało bardzo słabiutkie CPU, byle Intel o taktowaniu 800 mhz był wtedy szybszy niż to coś

CPU moja komórka LG G8X z 2019 roku --- CPU Snapdragon 855 7nm, 3 klastry rdzeni ( 1 wydajny rdzeń Kryo Gold o taktowaniu do 2,8 GHz; 3 wydajne rdzenie Kryo Gold o taktowaniu do 2,4 GHz; 4 energooszczędne rdzenie Kryo o taktowaniu do 1,8 GHz.)

Zwykła komórka która ma już 2 lata ma dużo mocniejsze CPU od konsol pokładu PS4 i pochodne. Więc się pytam jak ? można na tym czymś obsłużyć CP2077 w jakości PC ? Jak tak biedne CPU ma liczyć olbrzymie miasto ? Konsole to relikty przeszłość..... szkoda tylko chłopaków co siedzą nad kodem i klną Sony żę takie g.... wypuścili na rynek
#cyberpunk2077
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cin123654: Obstawiam Ze CPU w twoim telefonie korzysta tylko z tych wydajniejszych rdzeni albo energooszczednych. Nigdy obie na raz. Po za tym grafika w PS4 to przerobiony radeon HD 7870 z obnizonymi zegarami wiec tutaj telefony sa jeszcze kilkanascie lat za konsolami/pctami ;D
  • Odpowiedz
Jak tak biedne CPU ma liczyć olbrzymie miasto ?


@cin123654: Tak jak w GTA V i innych grach tyle że łatwiej bo w C2077 npc nie posiadają AI, nie ma latania ani pływania. Świat jest statyczny, nie ma tutaj losowych wydarzeń ani destrukcji otoczenia.
  • Odpowiedz
@Krzak333: Wielozadaniowość - są programy które pokazują użycie CPU, Android od dłuższego czasu jest 64 bitowy i obsługuje wielordzeniowość - a nie tylko pracę na jednym wątku

GPU od AMD - to okolice modelu Radeon R7 265X ( chociaż takiego nie było to mniej wiecej tyle oferuje ) - jak każdy wie GPU od AMD w podstawowej funkcjonalności jak Teselacja leżą i kwiczą

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-265-test/strona/21729.html

Test tego GPU względem innych -
  • Odpowiedz
@Slavonlorden: Polecam analizę GTA 5 na PS4 - przy marnej grafice są spadki do 23 - 26 fps w mieście. Dynamiczne miasto jest w CP, w wielu miejscach pojawia się policja analizująca wypadek, TraumaTeam - jest to czysta losowość, miasto jest duże wielopoziomowe. Miasto w GTA jest puste, płaskie, jednowymiarowe.
  • Odpowiedz
@cin123654: komórki używają architektury big.LITTLE, dzięki której mogą mieć kosmiczne taktowania, ale tylko i wyłacznie przez krótki moment czasu.

Inaczej byś trzymał w rękach 40 watową żarówkę (mówię o cieple), a nie chciałbyś tego. Albo montować wiatraczka w telefonie
  • Odpowiedz
@Rad-X: W telefonach stosuje się już chłodzenie, w większości pasywne z transmisją ciepła opartą o rurki. Są już telefonu z aktywnym chłodzeniem. Sama moc i zaawansowanie technologiczne względem konsol to przepaść.... co ciekawe Intel też chce iść już w big.LITTLE
  • Odpowiedz
@cin123654: mniej więcej masz rację tylko to są 2 różne architektury x86 vs ARM, poczytaj sobie o apple M1 i ich procku jak bije wszystkie inne ultrabooki/laptopy. Karta graficzna to jest inny aspekt. Apple M1 jest oparte na ARM, czyli na tym co masz w telefonie.
  • Odpowiedz
@cin123654: Skoro zapewniali ze gra bedzie grywalna itd preordery na ta konsole itd to nic dziwnego , że klienci sie #!$%@? i powiedzieli stop. To lekcja dla innych firm żeby nie robić w #!$%@? klienta bo każdy ich wywiad jest dostepny w internecie.
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: To był olbrzymi błąd prawda, ale wielka naiwność graczy konsolowych że uwierzyli w dema - nawet te z 2020 że na tosterze tak gra będzie wyglądać. Każdy kto się zna wiedział że takie coś tylko na PC może być
  • Odpowiedz
@cin123654: Nigdy nie zaufałem demowi tylko czytalem i ogladalem ich wszystkie wywiady. Zaufałem i kupiłem jeszcze liczyłem że patche/hotfixy zalataja ale one tylko naprawiaja to co #!$%@? w poprzednich łatkach. Gra czeka do oddania bo nie chce paypalem hajs tylko przelewem. Jeśli bede musiał zatrzymac gre to po prostu ją wywale albo oddam komuś za free. To pierwsza taka gra ktora cieszyła mnie a w chwili grania zawiodłem sie totalnie.
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: 1. Nigdy nie wierz marketingowcom - nawet w supermarketach masz tak produktu ustawione żebyś był chętny kupić coś więcej niż to co masz na liście
2. zawsze byłem za graniem na PC - od tego wzięły się gry, zawsze to był rarytas, i nadal jest bo PC dostają coś ekstra
3. Ekskluzywność CP na PC tą grę by uleczyła - nawet na poprawki mogli by poświęcić więcej czasu dla
  • Odpowiedz
@cin123654: Obecnie komputer jest w trakcie budowy tylko zanim dojdzie 3090 to sobie poczekam. Do CP zraziłem sie totalnie i nie bede tego tykał nawet na kompie. Nie dziw sie ze „konsolowcy” hejtuja gre bo ich oszukali i palili jana że to sie da naprawic gdzie po miesiacu kazdy wiedzial ze to titanic na old geny tyle. Nie szukaj winnych tam gdzie ich nie ma.
  • Odpowiedz
@BezczelnyHusarz: Dla mnie winne bedzie Sony/M$ bo wcisneli do konsol najgorszy badziew jak był na rynku i na tym trzepia niesamowitą kasę. A dev muszą się meczyc. Powtorka z rozrywki jest z nowymi konsolami - przykład Control i ustawienia LOW PC
  • Odpowiedz