Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc pacjent to laptop Asus R541UA. Problem jest następujący, znika mi połaczene Wifi, w menadżerze urządzeń jest tak jakby ta karta nie była podłączona. Po prostu włączam kompa, a karta jest w ogóle nieobecna. Otwierałam go i czyściłam styki i to nie to - karta fizycznie jest dobrze podłączona. Wyczytałam, że niekiedy problemem jest zły sygnał wifi, jako że wtedy, czyli rok temu miałam netię to zmieniłam sobie na UPC, bo i tak nie mogli mi dac nic lepszego i problem zniknął. Teraz znowu się problem pojawia. Kupiłam sobie zewnętrzną kartę wifi, podziałało na chwilę, ale znowu to samo. Co więcej nieraz jak podłączam kartę zewnętrzną, to on ją widzi, jednak żandej sieci wifi nie ma. Niekiedy podziała mi tylko "twarde" wyłączenie komputera, włączenie hotspotów na komórkach i włączenie go ponownie - wtedy być może internet się pojawi, ale to już loteria czy na zewnętrznej karcie, czy wewnętrzna karta się pojawi.

Kiedy jestem gdzieś w obcym miejscu problem w ogóle nie występuje, np. przyniose lapka do pracy.

Nie mam siły :<

Karta Realtek RTL8723BE

#komputery #it #laptopy #asus
  • 7