Wpis z mikrobloga

Jedzonko dla mojego #smiesznypiesek #barf porcja mięsna na cały dzień, w komentarzu sekcja roślinna bo podaje osobno przez to by witaminy lepiej się wchłaniały (algi podajmy osobno). Co do pietruszki to dostał pierwszy raz dla przyozdobienia i jest to minimalna ilość wiec bez obaw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wołowina rozbratel 50g, podudzie z indyka 50g, 20g pierś z kaczki, 20g serce wołowe, 20g nerki wołowe, 15,5g płuco wołowe, 18,5g wątroba wołowa, szyja i skrzydełko z perliczki razem 120g, plus jajko przepiórcze . Suple: 2 miarki drożdży browarniczych z pokusy, olej z łososia pokusa i tran z wątroby dorsza Lunderland. #gotujzwykopem sekcja zwierzakowa xD
sajko - Jedzonko dla mojego #smiesznypiesek #barf porcja mięsna na cały dzień, w kome...

źródło: comment_1613139266l5sjR6EcDrHBZNCjiztV7J.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@doogroo2 fajne #!$%@?, wiem że ludzie uwielbiają to powtarzać jeden przez drugiego, ale jakoś nikt nie umie tego udowodnić.
Wiele kości potrafi się pokruszyć, dlatego główna zasada jest taka że posiłek z kością podaje się tylko psu który kości umie jeść i tylko pod kontrolą.
  • Odpowiedz
  • 4
@NiepoprawnaDziewczyna: Tak, pies może jeść SUROWE kości drobiowe, dostaje tez szyje kacze i indycze oraz skrzydełka z kaczki, nie należy podawać kości nośny dużych zwierząt (szczególnie tych gołych, surowych gnatów które ludzie często dają psom co jest bardzo złe) i dostosować rozmiar do naszego psa
  • Odpowiedz
  • 3
@doogroo2: Jeśli kości sa gotowane to łamią się na małe wykałaczki jeśli są surowe i pies umie je jeść to nie ma żadnych przeszkód, ja zawsze mojemu trzymam powiedzmy szyjkę i sobie chrupie powoli, nie znajduje żadnych kości w kupie wiec jest git, nie powielaj mitów
  • Odpowiedz
  • 0
@bla_bla_bla: Nie jest to wymóg by podawać osobno i w diecie psa algi lepiej wchłaniają się osobno z warzywami nizeli z mięsem, jednak można robić tak i tak i to zasną zbrodnia
  • Odpowiedz
ale jakoś nikt nie umie tego udowodnić.


@matra: Łamania się kości na wykałaczki? Wystarczy złamać. Jak pies nie źre jak porąbany to nie ma problemu. Mój żarł i skończyło się na przebiciu policzka kawałkiem kości udowej.
  • Odpowiedz
nie należy podawać kości nośny dużych zwierząt


@sajko: Możesz napisać coś więcej dlaczego? Pytam z ciekawości, nie daję psu takich kości, ale wiem, że u poprzedniego "właściciela" jadła praktycznie tylko to. Oczywiście była wtedy w tragicznym stanie, niedożywiona, z niedoborem witamin, kupy białe. Czy to, co piszesz tyczy się też sporadycznego dawania takich kości? Widzę, że jej jednak tego brakuje, lubi sobie pochrupać. Czy kości nośne nie jako posiłek, a
  • Odpowiedz
  • 9
@doogroo2: jest to mit, psy nie mogą jeść gołych kości nośnych (z mięsem tez) widze ze piecze bo podajesz xD są o wiele za twarde dla psów przez co często łamią im się zęby oraz zobacz na zdjęcie co się może zdarzyć. Z reszta nie podajemy żadnych kości psom nie będącym na BARF, jest ro skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ suche karmy już są odpowiednio zbilansowane. Jeśli zwierzak jest na barf to
sajko - @doogroo2: jest to mit, psy nie mogą jeść gołych kości nośnych (z mięsem tez)...

źródło: comment_1613142677WzyqbCcAP5rU59Vt7D0HYz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz