Wpis z mikrobloga

Elo świry
Zapytanko mam na szybko
Przedwczoraj zerwał mi się pasek od alternatora. Ledwo dojechalem do domu, caly alternator się rozleciał pasek latał tu i tam. I teraz taka akcja. Chwile przed tym jak uslyszalem, ze pasek pekl mialem takie dlawienie silnika. Tak jak by 1 czy 2 sekundy odpusicic gaz. Po wymianie paska i nowy alternator. To samo. Nie cały czas ale tak co 4, 5 km. Czy możliwe, że paske od alternatora rozwalil mi rozrzad. Ewentualnje co może być przyczyną takiego stanu. Dodam, że przed peknieciem paska, żadnych problemow.

Pacjent. CLIO II 1.5 DCI

#mechanikasamochodowa
#renault
  • 6
@Haddi: hmmm a mogło by to spowodować takie dlawienie sie silnika? Cholera pojezdzie chwile. Nie wydaje mi sie zeby sie tloki stuknely z zaworami. Bo mi mocy nie brakuje jak jade. Rozrzad byl wimieny przy 160kkm teraz mam 215. Tych łożysk sie nie wymienka razem z rozrzadem?
@12345678901111: chodzi o rolki od osprzętu, może sprzęgło w klimie, sugeruje się tym że zerwał się pasek, może z jakiegoś powodu, jak będzie hamowało pasek osprzętu, może delikatnie hamować koło pasowe wału. A może wina leży gdzieś indziej.
Czyli jak to z mechaniką, nie dziala i nie wiadomo dlaczego. No nic i tak sie przymierzam do kupna Nowej toyoty yaris, to z tego se sam rozbiore i zrobie generalke sam dla siebie