Wpis z mikrobloga

Dzisiaj grafika „ku przestrodze”, czyli historyjka o tym, jak bardzo ostrożnie należy podchodzić do wszelkich ślicznych zdjęć w internecie.

Poniżej widzimy coś, co zdobyło olbrzymią popularność jako „najdokładniejsze zdjęcie Słońca wykonane przez NASA”.
Informacja o tym dotarła do rzeczywistego autora, który postanowił to sprostować. Autorem nie jest #nasa i trudno tutaj mówić o zdjęciu.
Autor to astronom-amator Jason Guenzel, który przy niezbyt dobrej pogodzie wykonał zdjęcie Słońca, a potem poddał je bardzo mocnym przeróbkom w programie graficznym. Tak mocnym, że obraz przestał – jak sam pisze – "być nauką, a stał się sztuką".

Ktoś znalazł tę grafikę w internecie, dodał fałszywy opis i rzekome „najdokładniejsze zdjęcie Słońca wykonane przez NASA”
zrobiło furorę. Przewinęło się nawet na mirko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecnie nie istnieje żadne urządzenie, zdolne do wykonania tak szczegółowej fotografii naszej gwiazdy.

#fotografia #ciekawostki #astrofoto #ntdc #astrofotografia #oszukujo
ntdc - Dzisiaj grafika „ku przestrodze”, czyli historyjka o tym, jak bardzo ostrożnie...

źródło: comment_1613082018uaeTmEAYYXGEZr0BCedH8V.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@galgal: to ja Ci coś wyjaśnię. W pl głośniej się zrobiło kiedy sci fun nagrał filmiki o tym na yt chyba w serii o plaskoziemcach. 'Fajnie jakby w którymś rogu dawali znak wodny że to po przeróbce', tylko że większość fotografii które znajdziesz w internecie są po przeróbce. To może jednak znak wodny kiedy fotka nie jest przerobiona? Dlaczego tak a nie inaczej? Zdjęcia naszego nieboskłonu, galaktyk, gwiazd i planet. Wszystkie