Wpis z mikrobloga

328 + 1 = 329

Tytuł: Wojna Światów
Autor: H. G. Wells
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★★★★

Sto lat z kawałkiem po fantastycznym podboju Ziemi przez Marsjan, wizja HG Wellsa nie mogła być bardziej niepoprawna - to my rozpoczynamy podbój czerwonej planety. Jak po takim czasie czyta się to cholernie stare scifi pioniera gatunku w mainstreamie?
Ano zajebiscie.
Od książki oderwać się nie mogłem i przeczytałem za jednym posiedzeniem. To relacja z pierwszej ręki zwykłego mieszczana spod Londynu, który na początku XX wieku zostaje najechany przez.. Marsjan. Sposób narracji cholernie nowoczesny, bardzo ciekawie opisane i nadal myślę aktualne, zachowanie ludności przy takich wydarzeniach. Świetnie oddane realia przepływu informacji, wizji technologicznej jaka snuli ówcześni fantaści o obcych z obcych miejsc.
Bardzo polecam i na pewno przeczytam kolejne pozycje, równie popularne, Wellsa. Mianowicie wehikuł czasu czy niewidzialny człowiek.

#ksiazki #czytajzwykopem #mars #bookchallenge 11/24 #wykopkindleclub

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
FormalinK - 328 + 1 = 329

Tytuł: Wojna Światów
Autor: H. G. Wells
Gatunek: science f...

źródło: comment_1613076441oDjkS94Mx8juSc5cErbMCT.jpg

Pobierz
  • 7
@FormalinK:

Klasyka, czytałem przez lata już z 3 razy...
Natomiast z 2 miesiące temu wypożyczyłem sobie oficjalną kontynuację - i ciężko było dobrnąć do końca. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4877727/masakra-ludzkosci
Za długa - i choć niby ten sam styl co Mistrza - to męczy, nuży, tylko chwilami przykuwa uwagę.
A dzieło mające wiek nadal znakomite. To jest dowód klasy pisarza...
Montago - @FormalinK:

Klasyka, czytałem przez lata już z 3 razy...
Natomiast z 2 ...

źródło: comment_1613077889FFNZo4r0vo1WE8Ob7dNSXl.jpg

Pobierz
@FormalinK: mi się akurat czytało tak średnio, nie wiem jak to określić, ale jak na taki temat to wydawało mi się że książka jest zbyt spokojna, brakowało trochę dynamiki. No ale to chyba częsta przypadłość starszych książek, takie mam wrażenie, no i zgadzam się z opinią że to dobra książka
Od książki oderwać się nie mogłem i przeczytałem za jednym posiedzeniem


@FormalinK: ej ale serio? Nie było bardzo przeszkadzającego starego języka? Pamiętam że jak czytałem Wehikuł czasu, to trochę mi to wadziło.