Wpis z mikrobloga

63 480 - 470 = 63 010

Data donacji - 08.02.2021
Donacja - krew pełna
Grupa krwi - B Rh-
UK - stąd inna objętość donacji
Prywatny licznik - 1 370
Odznaczenia - brak

Pytanko: czy to normalne, że mam uczucie ciągnięcia żyły 3 dni po? Dziwne uczucie przy ściąganiu kołdry/czesaniu włosów.

Dla mirków z #uk: tutaj można się zrejestrować. Terminy ok 2 miesiące do przodu. Niestety bez dnia wolnego jak w Polsce i ogólnie bez żadnych bonusów - na koniec woda i batonik.

#barylkakrwi #krwiodawstwo
factoryoffaith_ - 63 480 - 470 = 63 010

Data donacji - 08.02.2021
Donacja - krew ...

źródło: comment_1613046876MShieXIaMvUgURcoThgfnL.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@factoryoffaith_: Dzięki za Twoją donację. Te zagraniczne są mega ciekawe. Masz porównanie do tych przeprowadzanych u nas w kraju? Jakieś różnice?

A co do uczucia ciągnięcia.... pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Dziwna sprawa.
  • Odpowiedz
@Budo: w jaki sposób olali ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

@Pociongowy: W Polsce po prostu przychodzi się do punktu/autobusu, siadasz i gotowe.

Co do UK:
Plusy:
- bardzo jasne wytyczne co do stanu zdrowia, przyjmowanych leków itp;
- infolinia/kontakt przez messengera, żeby potwierdzić swój przypadek;
- super obsługa: od informacji sms-ami o tym jak się ubrać, co jeść/pić, czy są opóźnienia, przy wejściu masz swojego wolontariusza, który
  • Odpowiedz
@Budo: w jaki sposób olali ( ͡° ʖ̯ ͡°)?


@factoryoffaith_: nie odpowiedzieli na email rejestracyjny. Zarejestrowałem się, miałem dostać potwierdzenie i nigdy nie dostałem. Był komunikat, że mają bardzo dużo zgłoszeń i że to może potrwać, ale nigdy się nie odezwali już.
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: w dupie to mam, adres email już zajęty, więc nie będę latał i robił nowych emaili tylko po to, żeby się rejestrować... staram się szanować swój czas. Ale fajnie, że oddajesz, pozytywnie!
  • Odpowiedz
@chemik_kieszyk: dzięki, zapytam przy następnej donacji :) chociaż nie wiem, czy się zaliczam:

women who are aged between 17 and 40 and from black, Asian, minority ethnic or mixed (BAME) backgrounds


Polska chyba nie jest tutaj minority ethnic - choć nie wiem. Do tego mieszkam w UK tylko 7-8 miesięcy w roku - może to być przeszkodą dla nich.
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: sprawdź Anthony Nolan, wydaje mi się, że wszystkie kobiety w danym wieku mogą dołączyć do tego rejestru. Na koniec dnia to i tak oni rejestrem dawców zarządzają z całego UK wliczając Anthony Nolan, BBMR i DKMS.
Byłem oddać tutaj krew po raz drugi w niedzielę, a jako dawca szpiku jestem zarejestrowany własnie w Anthony Nolan.
  • Odpowiedz