Wpis z mikrobloga

@Akman: i po cholere to pisałem, większość dzisiejszego "zysku" właśnie spadło w kilka chwil xd
masz pewnie racje, generalnie zastanawiam się, czy nie dokupić, mam 100 akcji po 3.2320, korci mnie, żeby z tego zrobić długiego lona naprawdę i np kolejne 100 dorzucić
@michael93pl: ech... ja mam za 4,5 i za 4. Już mam ustawione zlecenia za 3.1 w razie jakby jednak zeszło to automat kupi. Dywidenda powyżej 0.5 eur zatem nawet jeśli w 2021 nie wypłacą to po 9 latach zwraca się inwestycja.
No chyba ze to padnie mimo, że rząd wykupił część firmy.
@michael93pl: Ja mam prawie 700 akcji z myślą kup i zapomnij. Dobije do 1000 jak będzie dobra cena. Długo nad tui siedziałem i dziwiłem się, że większość tutaj osób na mirko pozbywało się warrantów, które były w zajebistej cenie. Najbardziej boję się jakieś nowej P O T Ę Ż N E J odmiany koronawirusa czy innego syfu i rządy znowu zesrają się pod siebie nie wiadomo dlaczego. Jeśli się tak nie
@michael93pl: @Szkieletor: nawet jeśli nie pokonamy; jako cywilizacja wirusa to się do niego przyzwyczaimy i zaakceptujemy. Taki stan jak obecnie nie może trwać zbyt długo. Owszem, zajdą zmiany, ale turystyka w jakiejś formie przetrwa. Dla niektórych regionów i państw to kwestia przeżycia. TUI ze wsparciem swojego federalnego rządu poradzi sobie, najwyżej będzie obsługiwać ekskluzywnych lub ekstremalnych turystów :-)
@Szkieletor:

@Akman:

dokładnie, to nie jest akcja "na chwile", stanowczo to jest na dłuższą metę
też wątpię w jakaś nową odmianę, musiałoby nas tak #!$%@?ć, że TUI i inne by poupadały, a wątpię, jak patrzyłem to TUI dostała naprawdę dużo kasy, a ludzie już mają dosyć, chcą wyjeżdzać i będą
nawet niech wróci do tej sytuacji sprzed roku, przed krachem było koło 10/share, ja tam chętnie zrealizowałbym 300% zysku w
@Akman: dopytam jeszcze, bo króciutko w tym siedzę - dywidenda jest wypłaca u brokera, tzn, majac te akcje na XTB, jak będzie okres wypłacania dywidendy, automatycznie do mojego konta zostanie dodana określona kwota z tytułu posiadanych akcji?