Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W Chinach dzisiaj wigilia nowego chińskiego roku (czyli święta wiosny). Na chiński nowy rok przyjechałem z różowym paskiem do domu jej rodziców.
Rano ojciec zabił dwie kury (które czekały od kilku dni na tarasie w klatce). Jedna z nich trafiła do piekarnika i będziemy ją jedli na kolację, a druga po ugotowaniu trafiła do ołtarzyka (żeby wymodlić szczęście w nadchodzącym roku).

Zdjęcia poniżej przedstawiają bazar w małym (3 mln mieszkańców) mieście. Jak widać wszędzie są tłumy.

#chiny #podroze
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach 

W Chinach dzisiaj wigili...

źródło: comment_1613043381k58Ar7TWOSbZmuz93TJPJO.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
W czasie nowego roku ceny zwykle wzrastają dwukrotnie (krewetki normalnie kosztujące 30zł za kilogram teraz kupimy za 60zł, a świeżego kurczaka za około 20zł za kilogram).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
druga po ugotowaniu trafiła do ołtarzyka (żeby wymodlić szczęście w nadchodzącym roku)


@matiwoj11: pamiętaj że twoim obowiązkiem jest donieść na niedoszłego teścia w związku z kultywacją zabobonów które partia tak zaciekle zwalcza.
  • Odpowiedz
  • 2
@europa na razie zakazali używania tych chińskich "ahtungów". W zeszłym roku osoby, które nie dostosowały się do zakazu wisiały na pobliskim murze

  • Odpowiedz