Wpis z mikrobloga

#broda hej czy są jakieś (działające) preparaty na porost brody? zacząłem kilka miesięcy temu zapuszczać brodę, wczoraj byłem pierwszy raz u barbera i w sumie zapomniałem się tam spytać czy jest jakikolwiek sens na to aby używać preparatów jakiś do porostu aby wypełnić sobie zarost (mam nie regularny w kilku miejscach).
  • 32
  • Odpowiedz
@ugabugadojaskini: jest taki preparat który działa, nazywa się hajs. Za ten hajs można polecieć na południe i zrobić kurację: przeszczep włosów. Niestety to jest droga zabawa. Każdy inny sposób to w zasadzie homeopatia (przeszczep zasadniczo też, bo jeśli nie masz predyspozycji to się zwyczajnie nie przyjmie i włosy z czasem wypadną więc trzeba drogą kurację powtórzyć)
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: @kos_: @Baccon: @DunningKruger: dziękować za wytłumaczenie, jeszcze się spytam skoro i tak was otagowałem, czy taki zestaw na początek jest spoko czy może poszukać czegoś lepszego?

https://allegro.pl/oferta/zestaw-by-my-beard-szczotka-grzebien-wzornik-brody-8660459817

raczej samemu nie będę podcinał przez jakiś czas żeby nie popsuć tego nad czym się barber napracował więc wszelkie nożyczki czy brzytwy mnie nie interesują póki co.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ugabugadojaskini: jak dla mnie to jest to mocno indywidualna sprawa. Sam po lekturze internetu używałem namiętnie olejków, które są niby must have i walczyłem z łupieżem. Przestałem używać czegokolwiek innego niż zwykły szampon i jak ręką odjął, pewnie miałem jakąś reakcję alergiczną. Ogólnie to szczotka jest spoko dla skóry a grzebień dla estetyki. Z kosmetyków to jak pisałem sprawa indywidualna ale dla mnie najlepiej działa zwykły szampon.
  • Odpowiedz
@ugabugadojaskini a tam #!$%@?, minixidil, ale trzeba używać do 3 miesięcy przed pierwszymi efektami i minimum 6 miesięcy żeby efekt się utrzymał, są setki udokumentowanych przypadków w sieci, sam tam zapuściłem brodę, choć miałem kilka kłaczków na krzyż
  • Odpowiedz
@ugabugadojaskini: Minoxidil może coś u Ciebie zdziałać. Rzuć okiem na angry beards - sam będę testował ich olejki na porost od marca. Możesz poczekać do kwietnia / maja, to podziele się rezultatami.

Jak chcesz umyć brodę, to zamiast szamponu do włosów, użyj raczej żelu do mycia twarzy. Będzie lepszy. Pamiętaj też o kartaczu. On robi robotę w temacie porostu. Pobudza mieszki włosowe do wzrostu (to nie bullshit). Nawet w rossmannie znajdziesz
  • Odpowiedz