Wpis z mikrobloga

@Kuklak: Nie, bo na razie rozglądam się za najlepszą opcją na konto walutowe. Gdzieś mi się o oczy obiło, że xtb pod tym względem jest kapryśne (nie przepuszczali np konta z revolut) i dlatego wolałem najpierw spytać.
  • Odpowiedz
@Kuklak: Dobra, pogrzebałem i wygrzebałem. Nie ma problemów z wypłatą do alior kantor, tam przewalutowanie i przelew na inne konto pln.
Zostawiam info dla potomnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ab13a4k: ok super, dzięki za info. Będę potrzebował za jakiś czas. Na xtb polecam wpłacać revolut + PayPal. Lepszy kurs niż kantory bankowe. Ale jak masz darmowy revolut to przewalutowac bez opłat można maksymalnie 5000 miesięcznie
  • Odpowiedz
@Kuklak: xtb nie bierze prowizji za zasilenie PayPal. Od strony PayPal nie ma też żadnej prowizji za przelew USD? JESTEŚ PEWIEN?

Wysyłając kwotę w PLN do odbiorcy w Polsce lub kwotę w EUR do odbiorcy w UE, nie zapłacisz ani grosza*.
Polscy posiadacze konta PayPal mogą bezpłatnie wysyłać kwoty w PLN do odbiorców w Polsce, a jeśli nie jest konieczne przeliczenie waluty – również kwoty w EUR/SEK w obrębie EOG.
  • Odpowiedz
xtb nie bierze prowizji za zasilenie PayPal. Od strony PayPal nie ma też żadnej prowizji za przelew USD? JESTEŚ PEWIEN?


@Akman: Chodziło mi o to: do PayPal mam podpięta kartę Revolut (jako domyślną formę płatności). Na Revolut mam USD. W XTB biorę płatność PayPal i płacę kartą Revolutową. Nie przelewam środków na PayPal.
  • Odpowiedz
PayPal jest tu pośrednikiem płatności, albo tylko pośrednikiem poświadczającym autentyczność operacji i autoryzującym użytkownika. Nie biorą za to żadnej prowizji - uważnie sprawdzaj bo może się to zmienić :-)
@Kuklak:
  • Odpowiedz