Wpis z mikrobloga

@omczobonczo: mieszkam na grota roweckiego 119 i niestety korbank ma tu monopol od lat. Zależy do czego potrzebujesz internetu, do normalnego przegladania neta OK, ale o grach sieciowych zapomnij, pakiety gubione są na potęge a ja już przerabiam 3 router który nic nie polepsza sytuacji. Dodatkowo nie wiem czy to wina korbanku czy dewelopera, ale np. po włączeniu pochłaniacza nad płytą, lub piekarnika internet gubi pakiety tak przez 5 sekund co
@krzywy_kanister: po 2 latach używania korbanku w 2 lokalizacjach (Tęczowa i wojszyce) w 100% wole dużego dostawce od lokalnej firmy xD Lokalna dobra firma to jest Moico a nie ten wannabe internet który nadaje się jedynie do sprawdzenia maila i pogody na weekend, a gry sieciowe, streaming, praca zdalna nie wchodzi w gre tutaj przy taki niestabilnym łączu
@olbrzymi_grzyb: Z czym masz problem? Nie mieszkam w Wroclawiu wiec nie moge sie wypowiedziec ani na temat moico ani korbanku, tyle co kojarze, ze Korbank chyba dociaga skretki do mieszkan, niekoniecznie swiatlowod jak Orange. Masz problemy po wifi czy kablu? Moj kontakt z lokalnymi firmami to radiowka 8mbs, jednak zupelnie inne miasto i wojewodztwo.
@krzywy_kanister: Prędkość jest okej, przez wiekszosc czasu minimalnie mniej niz w umowie, ale chodzi o utratę pakietów, co kolo 10 minut jest utrata 5-10 pakietów co przy streamowaniu, graniu sieciowo, pracy zdalnej i telekonfach z innymi jest bardzo uciążliwe. Oczywiscie wszystko na kablu i testowane na kilku roznych routerach. Korbank rozkłada rece bo serwisant byl pare razy i „No wie pan na 5 tys pakietów wysłanych kilka moze sie zgubić”. Tak
@krzywy_kanister: Nie No radiowki odpadają w moim przypadku. Pracuje zdalnie i zalezy mi na jak najlepszym połączeniu, mam dobre wspomnienia wlasnie z Moico, mialem tez netie i upc i moze idealnie nie bylo ale na pewno lepiej niz teraz, co do neostrady to sam nie używałem ale znajomi ktorzy maja światłowód z orange nie maja jakis większych zastrzeżeń