Wpis z mikrobloga

Ostatnimi dniami mam problem z koszmarnie działającym menu i ps store na PS4 Pro. Objawy polegają na bardzo wolnym wczytywaniu się i czasami zawieszaniu się po wybraniu ikony ekranu pod którym są hbo, netflix itp.
Samo ps store bardzo długo się ładuje. Gdy już się uda (co nie zawsze się udaje) przy wybieraniu gier np. w danej promocji, nie wczytują się ikonki gier lub zawartość, gdy już jakąś wybierzemy czyli cena, tło itp. Zauważyłem, że problem nie pojawia się od razu po włączeniu konsoli, lecz po kilkunastu minutach i więcej.
Konsola ma ponad rok, zapełnione jest około 20% przestrzeni dysku hdd. Gry działają normalnie.
Odbudowałem bazę danych, podłączyłem ps4 kablem do routera (prędkość około 150 Mb/s) i skonfigurowałem ręcznie dns. Żadne z tych działań nie przyniosło poprawy. Nie mam pomysłów w czym tkwi problem. Może mieliście coś podobnego?
#ps4 #psstore #playstation #konsole #ps4
  • 6
  • Odpowiedz
@fornix996: 2 opcje. Konsola się przegrzewa, wypadałoby wymienić pastę a. Tańsza i szybsza to:
1 wyłączasz konsole (nie tryb czuwania)
2 przytrzymujesz przycisk power do momentu 2 bipniec.
3 podpinasz pada przez USB i wybierasz opcje nr 5 odbudowa bazy danych z menu debiutowego.
Mnie pomaga na jakiś czas
  • Odpowiedz
  • 0
To jest kwestia routera/internetu. Gdy połączyłem się do hotspota to pomimo o wiele niższej prędkości, menu i ps store działał płynnie. Jakieś pomysły co można zrobić jeśli źródłem problemu jest router/dostawca?
  • Odpowiedz