Wpis z mikrobloga

Jakie sa Wasze opinie a propos studiow magisterskich z infornatyki? Czy macie jakies opinie o #pw albo #uw?? Tak w zasadzie to im dluzej studiuje, to tym bardziej nie widze sensu mgr dziennie robic, ale czy sadzicie, ze zaoczne sa ok?
Glownie myslalem o mini na pw (nie wiem troche jak inne wydzialy) i mim na uw

#programowanie #studbaza
  • 28
@Passer93 @przepyszna_frytka: bardzo polecam, mam porównanie z większością polskich uczelni, Cambridge, ucl, Edinburghiem i mimuw naprawdę wypada bardzo dobrze. Nie kieruj się rankingami bo to za mały wydział żeby tam zaistnieć bo po prostu ma za mało pracowników żeby publikować w każdym obszarze informatyki. Nie ma tam na przykład prawie w ogóle ludzi zwiazanych z inżynierią oprogramowania więc jeśli to kogos interesuje to raczej nie wybór dla niego. Ale z drugiej
@Passer93: jezeli chodzi o pracę podczas magisterki to jak najbardziej jest to możliwe przynajmniej na część etatu.
Po pierwsze obecności na wykładach i wielu cwiczeniach/laboratoriach nie są wymagane więc jeżeli jakiś przedmiot koliduje z pracą to można sobie robić go w innych godzinach 'samemu'. Materiały z ćwiczeń i labow są udostępniane, wykłady często są nagrywane więc tak naprawdę trzeba tylko pojawiać się na zaliczeniach/egzaminach.
Po drugie na magisterce chyba tylko 3
@przepyszna_frytka: na mimie są tylko stacjonarne

@Passer93: jest git, tak jak pisałem zależy co kogo interesuje, to nie jest bardzo duży wydział żeby byli ludzie zajmujący się każda gałęzią informatyki, dużo ludzi jest mocno nastawionych na teorię. Z obowiązkowych przedmiotów na magisterce trzeba zrobic złożoność obliczeniową, logikę i metody realizacji języków programowania które w większości polegają na tym, że pisze się swój kompilator. Resztę przedmiotów można sobie wybrać. Możliwe przedmioty
ZdeformowanyKreciRyj - @przepyszna_frytka: na mimie są tylko stacjonarne

@Passer93...

źródło: comment_16127812170PGswg2ENkQW7BUGzVWSBA.jpg

Pobierz