Wpis z mikrobloga

Desperados czyli duchowy spadkobierca commandosów, taktyczna gra z widokiem izometrycznym. Mając do dyspozycji grupę bohaterów z unikalnymi umiejętnościami, niezauważenie musimy wykonać cele misji. Dla nieobeznanych, najbliższym porównaniem byłby tutaj Hitman. Desperados to Hitman 2D na dzikim zachodzie.
Na swoim koncie, studio miało również Helldorado wariacje desperadosa z grą akcji, gdzie mogliśmy przejąc kontrole nad bohaterem - mając wtedy tryb FPS.

W okolicach premiery największym jego rywalem był niemniej rozpoznawalny Robin Hood: Legenda Sherwood pod względem ocen wypadał on gorzej, co jest dla mnie zaskoczeniem bo myślałem że jest bardziej popularny.

Dzisiaj dzięki korporacji THQ, kupującej prawa do starych marek (patrz Gothic) mieliśmy przyjemność w tamtym roku zagrać w nową odsłonę Desperados 3. Którą z ręką na sercu mogę polecić, gra jest rewelacyjna - aktualnie w microsoftowym game passie za cztery złote. Dla każdego komu podobały się oryginalne odsłony, pozycja obowiązkowa. Jest więcej i lepiej a przede wszystkim robili go ludzie kompetentni dokładający mechaniki które urozmaicają rozgrywkę i czuć, że jest to prawdziwa nowa gra. A nie tylko budżetowy "remake" ociosany na surowo z starych gier, żeby wycisnąć markę, nie podnosząc żadnych standardów.

Data wydania 2001
Dostępna w CD-Action - 03.2007
Gry online: 82/100
Metacritic: 78/100

Chcesz być wołany? Zostaw plusa w tym wpisie.
Nie chcesz powiadomień? Daj na czarnoliste - #gryzgazetek.

trejn - Desperados czyli duchowy spadkobierca commandosów, taktyczna gra z widokiem i...

źródło: comment_1612719945YD3zYr4bdXrCYkgrEbKwIF.jpg

Pobierz
  • 9
@trejn: Będąc na kwarantannie covidowej w listopadzie, zacząłem na laptopie przechodzić Desperados, wspaniała gra. Szkoda tylko, że na Windows 10 ma problem z płynnością (po włączeniu podglądu pola widzenia przeciwników) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Właśnie dlatego Desperadosi to gra dla której mam zamiar niedługo złożyć retro kompa na Windowsie XP ()
Dla nieobeznanych, najbliższym porównaniem byłby tutaj Hitman. Desperados to Hitman 2D na dzikim zachodzie.


@trejn: Najbliższym porównaniem to byłaby seria Commandos
@trejn: Niszowa? Dorobiła się nawet polskiego dubbingu od kolegów ze wschodu ze słynnym "was co, #!$%@?ło?!" :D
Chociaż fakt, młodsi gracze mogą nie kojarzyć
@Xuzoun W odróżnieniu od hitmana umarła w 2003r bo nikt nie kupil marki więc seria padła śmiercią naturalna gdzie łysol z kodem kreskowym sypie kolejnymi odsłonami