Wpis z mikrobloga

Lewicuje sobie / Gdy Tok FM był jeszcze jedynym talk radiem, tłukło mi to uszy noc w noc. Bywały godziny gdy puszczali ten numer kilka razy. Do zajechania słuchacza. Naprawdę :( No ja miałem wtedy radio przy suficie. Gdy ginął pilot to tak było.

Zatem tak wytresowany wracam dziś do tekstu w kontekście Strajku Kobiet w którym chodzi przecież mniej więcej o to by mniej płodzić a się relizować. Każda oczywiście na 17–stym piętrze korporacji, hahaha :)) a tu takie coś:

„Panie losie, daj mi kogoś, kto nie zmąci wody w mym stawie. Kogoś, kto nie pryśnie jak zły sen, gdy ryb w mym stawie zabraknie.

Gdzie znajdę takiego pięknie dobrego? Gdzie znajdę takiego pięknie dobrego?

Daj chłopaka, nie wariata, daj nie palacza, nie biedaka, daj nie pijaka, nie Polaka, daj nie brzydala, Prześlij mi chłopaka. Nie wariata, daj nie cwaniaka, nie pajaca, daj nie pijaka,nie Polaka, daj nie biedaka.
Prześlij mi.

Panie losie, daj mi kogoś, kto nie zerwie róż w mym ogrodzie. Kogoś,kto nie zeżre jabłek wszystkich i ucieknie za morze. Gdzie znajdę takiego pięknie dobrego? Gdzie znajdę takiego pięknie dobrego?

Daj chłopaka nie wariata, daj nie palacza,nie biedaka, daj nie pijaka, nie Polaka, daj nie brzydala. Prześlij mi chłopaka. Nie wariata, daj nie cwaniaka, nie pajaca, daj nie pijaka, nie Polaka, daj nie biedaka

A ty będziesz suko z mikrocyckami wstawać ok południa, przez pół dnia przeglądać fejsbuka, potem śpiewać. To jest polska emancypacja. To jest choice po polsku. Po jakimś humanistycznym gównie, które trudno uznać studiami. On na trzy etaty, z obiadem ze styropianu, ty będziesz sobie lewicować. Nio!

#polska #neuropa #4konserwy #emancypacja #prochoice #niepolaka #niebiedaka #mikromusic #aspiracjonizm #prekariat #bezdzieci #zwiazki
E.....0 - Lewicuje sobie / Gdy Tok FM był jeszcze jedynym talk radiem, tłukło mi to u...
  • 21
  • Odpowiedz
@ETM97200:
Czemu pominąłeś ostatnią zwrotkę?

„ Prześlij mi chłopaka
Daj polaka
Tak, chcę wariata
Chcę pijaka
Tak, daj siłacza
Daj brzydala
Tak, daj polaka”

Nie pasowała do tezy? Czy może ten prosty tekst okazał się za trudny do zrozumienia?
  • Odpowiedz
@GordonL: to piosenka insta julek z wymaganiami z kosmosu z momentem zmiany w 30 letnie, samotne, przebolcowane przez chłopaków z ersmusa Karyny, jak zaczynają szukać byle kogo, byleby oddychał, bo szczucie obwisłym cycem przestało działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@#!$%@?: dzieci. Głównie chodzi o to by spłodzić dzieciaka. Potem nawet już nie ważne i tak sądy przeważnie są po ich stronie, a nawet jeśli bidok zrobi, to ważne było zdrowe, ona odchowa z matką. I myślę, że 40. Koło trzydziestki to jeszcze lewicują. Koło 40stki dzieciak już jest ważny.
  • Odpowiedz
Nie trzeba być po jakimś humanistycznym gównie, by wiedzieć, że ten utwór jest satyrą.

w kontekście Strajku Kobiet w którym chodzi przecież mniej więcej o to by mniej płodzić a się relizować


Raczej mniej, niż więcej.
  • Odpowiedz
@ETM97200: teraz wyobraźcie sobie alternatywną wersję - daj mi kobietę, nie polkę, brzydulę, itd itd. Feministki, media, julki na twitterze, wszyscy by się zesrali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ETM97200: te prowokujące utwory nadal wywołują emocje. Tak samo było z Mają Koman i "Babcia Mówi", kiedy to śpiewała m.in "gdzie kobiety, które na swych mężów czekają, piorą, gotują, prasują i nigdy nie narzekają". A potem się okazało, że to satyra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ETM97200: przecież ta piosenka jest satyrą z punktu widzenia głupiutkiej zagubionej dziewczyny, dobrze że się nie wziąłeś za analizę "CHLEBA" Masłowskiej bo widzę że było spane na j. polskim. O "mikrocyckach" nawet nie chce mi się gadać prymitywie
  • Odpowiedz