Wpis z mikrobloga

Dlaczego(skoro wydaje się, że jest na to takie zapotrzebowanie) nie powstała jeszcze taka stronka, na której byłaby lista osób(imię nazwisko, miasto), które ewidentnie utrudniały w ostatnim czasie, mniej lub bardziej ale jednak poważnie, życie normalnym obywatelom w polsce, poprzez właśnie różne kontrole sanepisowskie, albo nadgorliwi policjanci blokujący nielegalnie wejścia na pewne obszary, albo pytający się co to za rybkę niesiemy itd.?

Żeby nie było, pozycje na tej liście byłby zamieszczane tylko po odpowiednim zweryfikowaniu, czyli jedną z funkcjonalności jaką musiałaby mieć taka stronka, to możliwość rejestrowania kont i byłby dwa rodzaje konta - moderatorzy i zgłaszający.
Zgłaszający wysyłają jakieś ewidentne dowody na daną pozycję którą chcieliby dodać, a moderatorzy weryfikują prawdziwość tej informacji, możliwość manipulacji, ewentualnej chęci zaszkodzenia komuś niewinnemu itd.

Dodatkowo do każdych z już istniejących pozycji, można by dodawać oceny tego jak się jest wściekłym na daną osobę, albo jak bardzo uważa się, że dana osoba przegięła.
Coś podobnego było chyba kiedyś(stronka) dot. rejestracji samochodowych i jakichś szeryfów itd.

Jeszcze raz - gdzie ja popełniam błędy w rozumowaniu i dlaczego nie powinienem się zastanawiać, dlaczego takiej stronki jeszcze nie ma?

#programowanie #programista15k #bekazpisu #albicla #xepo #pytanie
  • 17
@WakeupPoland:
Szanowny Panie,

gdyż taka strona internetowa mogłaby zniszczyć życie osobom zamieszczonym na niej. Zwłaszcza, jeśli zamieszczano by tam dane dotyczące tych osób. Na tym portalu jest wielu psychopatów, którzy mogliby taką stronę potraktować jak "zaproszenie" do dokonania linczu na tych osobach i wyrządzić im krzywdę.
Jeśli Pan nawet zrealizuje swój chory pomysł, to długo nie nacieszy się Pan tą stroną, gdyż szybko policja utemperuje Pańskie chore fantazje linczowania osób wykonujących
@WakeupPoland: czy ty aby nie chcesz żeby powstała strona red watch like, poczytaj sobie o red watch artykuł na wiki dobrze opisuje czemu nie powstanie.
Przede wszystkim ochrona danych osobowych, potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa tych osób, samo zbieranie danych podlegałoby też prawdopodobnie pod rodo a to tylko kilka "problemów".
@WakeupPoland: Bo:
- ludzie sie boją
- innym to się wręcz podoba
- całe reszta ma już to wszystko gdzieś i albo wyjechała albo domyka sprawy przed ucieczką - emigracja największą formą protestu w PL od lat

Ja sam zbierałem materiały pierwsze 2-3 lata rządów PiS na "wszystkie podatki PiS" i ostatecznie to olałem bo mi ręce opadły.
To może chociaż któryś kolega który plusował uczony_intelektualny czyli @Cilthal @zalogowany_anonimowo @Gaussik @maciej__ @Yanekk99 @TheDudee @Distroir @xerx3 zechciałby się wypowiedzieć i pomóc mi zrozumieć tą kwestię, jakie myślenie jest bardziej poprawne, w związku z przykładem i aktualizacją wrzuconą powyżej (https://www.wykop.pl/wpis/55394855/#comment-199623951)

Tradycyjnie, jeśli mam #!$%@?ć, to można plusować 2 wpis powyżej.