Wpis z mikrobloga

Zacząłem przeglądać co teraz #xiaomi oferuje i mnie głowa rozbolała () jest tyle modeli że się totalnie pogubiłem.

Szukam jakiejś cegiełki koło 1k pln, nie musi być supermocna bo i tak na telefonie tyle co przeglądam memy/wykop i gram w szachy, raz na jakiś czas zrobię zdjęcie. W sumie to po prostu potrzebuję zmienić bo moje redmi 5 już zdycha samo z siebie.
Z wymagań to jak wyżej i dobrze by było:
- spora bateria
- NFC - obowiązkowo
- Microusb - no tu się zastanawiam bo kurdę wszystko jest na usb c więc musiałbym od cholery kabli kupić xD do fury, do dwóch ładowarek, do powerbanka, no dramat.
- ładowanie indukcyjne - opcjonalnie
- port jack - dobrze by było, nie musi

Jako że wychowany w poglądach #xiaomilepsze i generalnie przyzwyczaiłem się do miui to chyba nie chcę zmieniać ¯\_(ツ)_/¯ widziałem Xiaomi Redmi Note 9T za 1k pln i Xiaomi Redmi Note 9 Pro za 1.1k i aktualnie między nimi się zastanawiam. Ten drugi trochę ładniejszy ale nie ma 5g. Potrzebne mi to 5g w ogóle? No i musiałbym zapas folii kupić czy coś.

taguję więc dla zasięgu #telefony #smartfon #pomocy
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raum: jakbyś chciał dobrą baterie to polecam Samsunga m51 no ale to 1500 zł i spełnia tylko jeden z wielu warunków więc nie pomogę xD
@Raum Do 1000 zł tak naprawdę są 3 sensowne opcje: POCO X3, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 8 Pro. Ze wskazaniem na tego pierwszego

Xiaomi Redmi Note 9 Pro za 1.1k


Taniej jest. Teraz za 999 zł jest 128GB. Bywał za 899 zł nawet w tej samej wersji, ja za tyle kupiłem w listopadzie, ale 64GB

widziałem Xiaomi Redmi Note 9T za 1k pln


Według mnie nie warto za tyle. Chyba,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raum: tylko dorzucę jeszcze, że jak szukałem telefonu też patrzyłem na Xiaomi ale te około tysiąca nie miały amoledowego wyświetlacza a to było dla mnie ważną cechą :D
@mirkacz: Z Chin już mi się nie chce ściągać sprzętów. Pitoliłem się z tym z 5 lat temu i już wolę dorzucić stówę - dwie niż znowu wgrywać system który działa.
Faktycznie znalazłem Note 9 Pro w mistore za 900 ale tylko stacjonarnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) zobaczę na tygodniu czy jest jeszcze dostępny. Jak będzie to biorę, dzięki!

Tego akurat nie znajdziesz w żadnym nowym telefonie
@Raum Teraz często jest opcja wysyłki z Hiszpanii, a czasem nawet z Polski, więc nie czeka się tak długo, jak z Chin. Niedawno był za 899 zł też POCO X3, jednak odrobinę lepsza opcja przez 120Hz ekran. Ale jeden z brzydszych telefonów moim zdaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirkacz: No ja się bawiłem w import jakoś 2015-2016 i najpierw się naczekałem, później przybili mi vat, a na koniec miałem w opór problemów z wgrywaniem romu xD generalnie nie dało się jeszcze kupić xiaomi z polskiej dystrybucji więc nie było wyboru. W każdym razie wspomnienia średnie i od tamtej pory kupuję po najmniejszej linii oporu.

POCO X3,


@mirkacz: Mało że brzydki jak noc to jeszcze musiałbym się mierzyć ze
@PanPrezes_PL: no te aparaty właśnie xD ja generalnie mam lekki problem z wyglądem nowych telefonów które mają aparaty w kółku bo mi się kojarzą z twarzą pająka i nie jestem w stanie się tego pozbyć z głowy
@lastro: Chłop co refy wrzuca w odpowiedziach do posta XD ogarnij się typie, nawet nie raczyłeś napisać 3 słów dlaczego tak ale profit chcesz z tego wyciągnąć, eh.