Wpis z mikrobloga

Jak najtaniej wpłacić USD na konto USD w XTB?
Dotychczas robiłem w ten sposób: przelewałem PLN na Revolut, zamieniałem na USD, na XTB wpłacałem za pomocą PayPal z podpiętą kartą Revolut.
Mam darmowego Revoluta i tam jest limit 5000 PLN na przewalutowanie darmowe.
Jak najtaniej wpłacić na XTB więcej niż 5000 PLN w danym miesiącu?
#gielda
  • 17
  • Odpowiedz
@Kuklak: Ja mam konto walutowe w ING w USD. Wymieniarz w walutomacie czy innym cinkciarzu i robisz wpłatę kartą w USD. Karta w ING jest wielowalutowa, więc wystarczy mieć jedną.
  • Odpowiedz
@Kuklak: Jakbyś się decydował to korzystasz prawie jak do tej pory. Swoją kartę w PLN podpinasz pod kartę Curve w aplikacji, kartę Curve wpinasz w PayPal. Limit 10tys funtów rocznie i jedyna opłata to chyba 0,5% w trakcie weekendów.
  • Odpowiedz
Jakbyś się decydował to korzystasz prawie jak do tej pory. Swoją kartę w PLN podpinasz pod kartę Curve w aplikacji, kartę Curve wpinasz w PayPal. Limit 10tys funtów rocznie i jedyna opłata to chyba 0,5% w trakcie weekendów.


@ab13a4k: Nie mam karty w PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczytam
  • Odpowiedz
@Kuklak: @Kuklak: jeśli nie musi być zasilenie natychmiast to dlaczego nie kupić waluty w kantorze on-line (chyba najtańsza opcja) i darmowy przelew na wskazane konto XTB. Nie widzę żadnych prowizji ani dodatkowych opłat (patrzę na Alior kantor) jeśli przelewasz walutę kupioną w tym kantorze. Po stronie XTB też bez żadnych opłat.
  • Odpowiedz
jeśli nie musi być zasilenie natychmiast to dlaczego nie kupić waluty w kantorze on-line (chyba najtańsza opcja) i darmowy przelew na wskazane konto XTB. Nie widzę żadnych prowizji ani dodatkowych opłat (patrzę na Alior kantor) jeśli przelewasz walutę kupioną w tym kantorze. Po stronie XTB też bez żadnych opłat.


@Akman: Patrzyłem wcześniej na przelew walutowy z mBanku, który jest płatny. Później doczytałem, że w Alior można robić za darmo, jak się
  • Odpowiedz
@Kuklak: nie wiem jak w innych kantorach to działa - korzystam z Aliora. Tyle co u nich kupisz to możesz za darmo wysłać na wskazane konto, nawet poza Polskę, ale w ramach jakiejś strefy - nie pamiętam szczegółów. To co mnie interesowało to było bez prowizji. Tylko, że jak to przelew, mają na to zdefiniowany czas.
Tylko ważne, żeby to robić w ramach kont w tej samej walucie.
  • Odpowiedz
@Kuklak: sry, tego nie wiem. Nie tylko Aliorowy, ale te popularne kantory on-line zwykle maja niski spread. To trzeba jednak sprawdzać na bieżąco.
  • Odpowiedz