Wpis z mikrobloga

Niezrażony losem poprzedników SN11 wjeżdża śmiało do High Bay na mocowanie nosa. Bijąca z niego pewność siebie każe domniemywać wiele usprawnień w stosunku do SN8-10. Warto przypomnieć, że to ostatni model przed SN15, który prawdopodobnie (aczkolwiek info niepotwierdzone przez SpaceX, może to zależeć od sukcesu lądowania SN10/11) stanie już na SuperHeavy.

https://twitter.com/i/status/1357735715505897474

Zwracam też uwagę na systematyczną poprawę w estetyce spawów. Świadczy to o dynamicznym rozwoju linii produkcyjnej, którą Musk postrzegał zawsze za trudniejsze wyzwanie niż sam Starship.

Z innych wieści, Raptor z serii SN5x jest właśnie dostarczany na pad w celu montażu w SN10.

#spacex
#texasbocachica
  • 14
Co sądzisz o pomyśle odejścia od nóżek ?


@Niebadzlosiem: Odwieszany na wieży startowej będzie jedynie booster SuperHeavy, który nigdzie się poza Ziemię nie wybiera. Starship jest konstruowany jako samowystarczalny statek kosmiczny, zdolny startować samodzielnie z Marsa i innych interesujących miejsc w Układzie Słonecznym, typu z księżyców Jowisza czy Saturna.
Jezu jak się cieszę że żyję właśnie teraz. Na moich oczach realizują się moje największe marzenia od czasu jak przeczytałem moje pierwsze SF w 1986. Ludzie jak bogowie. Dziękuję Ci Elon. ()


@EliG: jak dla mnie lipa, lepiej by się było urodzić za 30 bo lat jak już będziemy mieć kolonie albo i dwie