Wpis z mikrobloga

Dlaczego zawsze łysieje górna część głowy, ewentualnie troche boczna, a na potylicy gęsto?

Jak w ogle zaradzić łysieniu? Uzywam szamponu Masveri Szampon Przeciw Wypadaniu i Nadający Objętości
Ale czy cos to pomaga to nie wiem. Głowa mnie po tym troche swędzi

Wczesniej uzywalem np. DX2, ale tez trudno powiedzieć czy to cos dawalo, bo włosy podobno tak czy siak zawsze powinny wypadac i gdy je widze po kąpieli to nie wiem czy wypadło tyle ile musiało, czy więcej

Kiedys jedna zła mirabela poleciła mi taką wcierke, uzywlaem jej z rok (ale nieregularnie), a potem dowiedzialem sie, ze moze nawet szkodzić bo zawiera alkohol....

#pytanie #wlosy #nauka
  • 16
@lastro: Nie ma sposobu. Geny to geny. Reszta to wyłudzanie pieniędzy od fabryk kosmetycznych i innych.

Chcesz mieć włosy to rób przeszczep. Nie ma innego sposobu.

Prawda jest taka, że ci co mają w genach zapisane bujne, zdrowe włosy to mogą nawet nie myć się 5 lat, a i tak będą je mieli, lub odrosną w chwilę po zadbaniu o nie. A ci co nie mieć nie mają to mogą sobie
@nowywinternetach: A to co mowisz jest czymś potwierdzone? Czy to tylko takie twoje przemyślenia?

Bo jesli nic sie nie da z tym zrobic, to po co zawód trycholog?

Nie wiem tez po kim mialbym miec te geny łysienia, jesli moj ojciec nie mial z tym problemu
@lastro: Potwierdzone jest to, że za łysienie odpowiadają geny. Kiedyś się mówiło, że testosteron, ale to akurat bujda. Ewentualnie DHT.

Za to moim przemyśleniem jest to, że przemysł sobie zarabia na naiwnych. Zupełnie jak na kobietach które chcą być wiecznie młode i kupują masę kosmetyków, a nic im to nie daje. Ale przemysł kwitnie.

trycholog


Po to żeby leczyć schorzenia, a nie łysienie genetyczne. Łysienie genetyczne to nie choroba, tylko... no
Niektorzy tez mowią ze jakies odzywki czy szapony im pomogły.


@lastro: Nie wierz w to. Jak masz jakiś mały syfik to to pomaga, a nie genetycznie zaprogramowane co się dzieje. Im pewnie nawet samo by przeszło nawet jakby takiej odżywki nie zastosowali.

No ale może masz jakaś chorobę, to próbuj.
@lastro: Wątpię. Za dużo się też przykłada dzisiaj wagi do suplementacji. No chyba że jesz codziennie tylko parówki, to kto tam Cie wie. Wiekszosc osob ma w miare diety, nie mają rozwalonych organizmów,to tam nie ma co szukać że nie ma witamin czy czegos innego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lastro: przedmówca ma rację, ja ponad pół życia miałem długie, bujne, kręcone włosy, niejedna kobita mi zazdrościła, dbałem o nie, były dopieszczone, ale stuknęła 30 no i #!$%@? no i czesc, trza było ściąć, bo prześwity na czubku zaczynało być widać... ¯_(ツ)_/¯
przedmówca ma rację, ja ponad pół życia miałem długie, bujne, kręcone włosy, niejedna kobita mi zazdrościła, dbałem o nie, były dopieszczone, ale stuknęła 30 no i #!$%@? no i czesc, trza było ściąć, bo prześwity na czubku zaczynało być widać... ¯(ツ)


@opozot: Moze krzemu ci zaczelo brakować :P