Wpis z mikrobloga

Obczajcie co się stało w krótkim czasie na reddicie:

1. Gwiazda całej akcji, DeepFuckingValue wezwany przed SEC na przesłuchanie.

2. Subreddit WSB przejęty przez dawno nieaktywnych modów, którzy wywalili aktywnych, chroniących przed spamem od funduszy.

3. Jacyś dziwni ludzie próbowali wywołać hype na srebro, że niby WSB tam atakuje.

4. CNN/CNBC itd. zasrane podstarzałymi miliarderami przekonującymi, że "giełda jest niebezpieczna".

5. Na kursie GME piękny short ladder na mikrowolumenach.

6. Popularne appki do handlu zablokowane (chociaż teraz częściowo odblokowane).

To są same fakty, nawet jeszcze nie zdążyłem założyć mojej foliowej czapeczki.

Śmialiście się z Trumpa jak oskarżał o manipulacje przy wyborach (spoko, jestem normalny, uważam, że nie było fałszerstw), ale spójrzcie jakie nieczyste ruchy potrafią robić miliarderzy jeśli chodzi o tylko jedną spółkę i akcję dzieciaków z reddita.

#gielda #gme
  • 34
@powkmane: Polecam poczytać jak na współczesnej giełdzie handlują ze sobą boty wykorzystujące bardzo zaawansowaną, sztuczną inteligencję. Boty są z obu stron, ale jak ktoś ma kasę i chce zbić kurs to to zrobi (chociaż sporo na tym straci). Też jestem starszym użytkownikiem i te wolumeny oraz handel wygląda co najmniej dziwnie.
Polecam poczytać jak na współczesnej giełdzie handlują ze sobą boty wykorzystujące bardzo zaawansowaną, sztuczną inteligencję


@mickpl: @powkmane: a są tam żółte napisy? oczywiście, że wykorzytuje się boty tradowania, szczególnie index fundy to robią i do HFT (jeśli ktoś się w to w ogóle jeszcze bawi).

ale short ladder to już takie foliarstwo, że muszę iść do sklepu po zapas folii aluminiowej. na takim wolumenie jak GME jest po prostu nieefektywny
ale short ladder to już takie foliarstwo, że muszę iść do sklepu po zapas folii aluminiowej. na takim wolumenie jak GME jest po prostu nieefektywny i też średnio legalny


@Im_from_alaska: Na GME jest tyle dziwnych ruchów, że short ladder czy inne wynalazki w ogóle by mnie nie zdziwiły. Tu stawką jest bankructwo funduszu. Może znaleźli się pod ścianą i postanowi zrobić coś nietypowego.

Nie przesądzam, tak tylko mówię. Akurat w tym
1. Gwiazda całej akcji, DeepFuckingValue wezwany przed SEC na przesłuchanie.


Absolutnie mnie to nie dziwi, jest twarzą tego ruchu. Przesłuchanie nie oznacza oskarżenia. Imo nic mu nie grozi, szczególnie, że się pilnował.

2. Subreddit WSB przejęty przez dawno nieaktywnych modów, którzy wywalili aktywnych, chroniących przed spamem od funduszy.


Próba kapitalizacji na nagłym wzroście popularności i nowych użytkownikach-owieczkach. Stary WSB był popularny ale jednocześnie tak specyficzny, że żadnej kasy z tego nie było.
Śmialiście się z Trumpa jak oskarżał o manipulacje przy wyborach (spoko, jestem normalny, uważam, że nie było fałszerstw), ale spójrzcie jakie nieczyste ruchy potrafią robić miliarderzy jeśli chodzi o tylko jedną spółkę i akcję dzieciaków z reddita.


@mickpl: to że miliarderzy robią nieczyste zagrywki to każdy wie. ale tylko foliarze myślą że Trump walczył z miliarderami i nie był przez nich popierany. więc przywoływanie go w tej sytuacji jest bezsensowne
@mickpl: problem z konfliktem miliarderzy vs redditki jest o tyle trudny, że miliarderzy zostali miliarderami nie dlatego, że pewnej nocy wyshortowali jedną spółkę, tylko cierpliwie grają latami, budują kapitał, rozprzetrzeniają swoją działalność na wiele płaszczyzn. Oni mają media. Oni mogą czekać i cierpliwie niszczyć ten zryw reddita, burzyć narracje tydzień po tygodniu.
@mickpl: żeby ta akcja nie przerodziła się w przyszłości do wprowadzenia pieniądza cyfrowego w pełni kontrolowanego, żeby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła. Pretekst jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)