Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie i administruję siecią w niedużej firmie. Co by się dokwalifikować, bo wiedzę mam raczej podstawową, szukam sobie szkoleń z Windows Server i zabezpiezpieczeń, zabezpieczeń Windows 10 pro, ogólnie bezpieczeństwa IT, ewentualnie od drugiej strony, pentestów. Bardzo sporadycznie korzystam z SQL, z accesssa jeszcze rzadziej, nie zawsze z sukcesem, fortigate i stronę internetową wypuszczoną na świat też mam. Szkolenia niebezpiecznika z bezpieczeństwa sieci i windows mam za sobą, mam też na koncie ms-20740. Macie za sobą jakieś ciekawe bądź wartościowe szkolenia, które możecie polecić, dzięki którym wprowadziliście nowe rozwiązania, oswoiliście Windows server bądź zabezpieczenia, usprawniliście sobie obsługę firmy, lub po prostu bardzo przystępnie przekazały dużo użytecznej wiedzy? #szkolenia #it #windowsserver #informatyka
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DeguTheRogue: seria szkoleń jeszcze z 2012 R2 mcsa była spoko, 2016 też. Szkoleń z 2019 nie będzie. 2016 ma jeszcze szkolenie dedykowane bezpieczeństwu więc też się przyda

Co do dobrych szkoleń security z Windowsami , polecam Paulę Januszkiewicz z CQure, szeroko pojętą twórczość Grzegorza Tworka - współpracuje z @sekurak czasem, a do właściwych zabezpieczeń - pomysl nad wdrożeniem security baselines w firmie, potem nad rozwiązaniem EDR Microsoft Defender ATP i Azure
Macie za sobą jakieś ciekawe bądź wartościowe szkolenia, które możecie polecić, dzięki którym wprowadziliście nowe rozwiązania, oswoiliście Windows server bądź zabezpieczenia, usprawniliście sobie obsługę firmy, lub po prostu bardzo przystępnie przekazały dużo użytecznej wiedzy?


@DeguTheRogue: Nie adminuję już, ale gdybym dalej to robił, to skupiłbym się na wszystkim, co związane z DevOps. Może NetDevOps. Typowa administracja wymiera IMO, pełno w niej zasiedziałych dziadków i ludzi przeskakujących z 2 linii wsparcia, ale