Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jak robię stronkę internetową, to wszystkie widoki powinienem robić według zasady "mobile first"?

Zawsze jak robię jakiś widok, to dzielę go na sekcje. Potem robię pierwszą sekcję i najpierw ogarniam wersję na desktopy i jak widzę że jest tak jak chciałem, to od razu robię wersję na mobilki. Kiedy widzę, że dana sekcja strony wygląda ok zarówno na ekranie monitora jak i telefonu, to przechodzę do kolejnej sekcji i tak dalej.

Jednak gdzieś słyszałem, że powinno się tworzyć najpierw widok mobilny, potem na desktopy. W sumie próbowałem nawet tak robić, ale jest mi jakoś "niewygodnie" i nie mogę się na to przestawić. xD

I swoją drogą, jakby jakiś rekruter się dowiedział o tym, że preferuje styl "desktop first", to czy mogłoby to mieć wpływ na moją ocenę podczas rozmowy rekrutacyjnej i przyjęcie do pracy?

#naukaprogramowania #frontend #css #bootstrap i trochę #javascript bo to też front, wiec dla zwiększenia zasięgu.
  • 7
Robie dokładnie tak jak ty i łatwiej wyjść z grida do jednej kolumny stylami niż z jednej kolumny składać grid w górę. To takie modne pieprzenie na slajdach i prezentacjach aby podkreślić ze teraz głównie ruch idzie z Mobile i żeby zwracać na to uwagę przy projektowaniu.