Wpis z mikrobloga

Największy pracodawca w Polsce daje przykład jak #!$%@?ć pracownika na hajs xD

Siadajcie, opowiem wam historię jak na #pocztapolska nie opłaca się robić zadań premiowych bo i tak je dostaniecie xD I jak lepiej mieć #!$%@? bo i tak dostaniecie. Czyli krótko o zarządzaniu level Pis na współkę z #!$%@? związkami zawodowymi.

Od nowego roku wjechała płaca minimalna na poziomie 2800 brutto. No i niektórzy musieli podpisać aneksy do umowy żeby tą minimalną mieć. No i podpisywali. Niby fajnie ale, podpisywali na 2600 brutto. Ale czekaj czekaj tak nie można. Otóż można XD Bo oprócz "podstawy" która jest obecnie mniejsza niż minimalna krajowa dostajemy premię czasowo-uznaniową która wynosi 223 zł. Brutto oczywiście. No i teraz wyobraźcie sobie że naczelnik czy tam kierownik nie daje wam tej premii bo coś tam. Tragedia nie? Otóż nie xD I tak muszą wam wyrównać do tej minimalnej.

Tak więc nie opłaca się starać bo i tak dostaniecie.

Ale spytacie dlaczego taki #!$%@? system premiowania. A no dlatego że związki się na to zgodziły i odtrąbiły sukces z dwa lata temu. Gdzie jest myk? A no myk jest taki, że ta premia nie wlicza się ani do 13nastej pensji, ani do składek ani nic. Jednym słowem pracownik został #!$%@? na hajs, ale ZZ odtrąbiły sukces bo PATRZ PREMIA ŻYWA GOTÓWKA. Pamiętam jeszcze zachwyty niektórych że dobrze robią.

Brawo Poczta Polska. Na pewno obecny system płacowy zachęci ludzi do przyjścia na pocztę, gdzie już brakuje ludzi.

Rozpisał bym się jeszcze o zwolnieniach lekarskich i 80% pensji. Ale chyba liczyć sami umiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co się bardziej opłaca obecnie. Pracować czy walić w #!$%@?.

#pracbaza #prawo #urzedasstory
Pobierz CreativePL - Największy pracodawca w Polsce daje przykład jak #!$%@?ć pracownika na h...
źródło: comment_1612277109UBVb6D3XPfwEuHZTYQxMMV.jpg
  • 38
PP ma #!$%@? na konsumenta indywidualnego bo tam za mały pieniądz już jest. Dlatego np. wycofują znaczki polecone od 1 maja.


@CreativePL: a to chyba dobre rozwiązanie. Ja nigdy sam nie naklejałem znaczków tylko dawałem wypełniony formularz. Już widzę kwik starych bab, których jedyną umiejętnością było wysyłanie listów xD
@GordonL: Paradoksalnie bardzo lubię tą pracę. Przez ponad 8 lat wypracowałem sobie na tyle pozycję na urzedzie że nikt mi nie patrzy na ręce, ani nikt mnie się nie czepia. Robię swoje po swojemu swoim tempem. Jestem solidnym pracownikiem i znam swoją wartość. Nie wyobrażam sobie teraz iść siedzieć w biurze 8h był bym zwyczajnie nieszczęśliwy.

Trochę w życiu tych prac obskoczyłem bo praktycznie od kiedy pamiętam coś tam pracuje. Już
@CreativePL: Od zawsze powtarzam że pp powinna kandydować do miana najbardziej patologicznego pracodawcy w kraju. A są jeszcze tacy, którzy myślą że to budżetówka i w ogóle jest przezajebiście xD Uciekaj Mirek stamtąd jak najszybciej. Za takie pieniądze to listę podpisać co najwyżej można.
@xTortox:

Uciekaj Mirek stamtąd jak najszybciej. Za takie pieniądze to listę podpisać co najwyżej można.


Niestety syndrom sztokholmski here ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze mówiąc, to jak nie wypalą mi poboczne projekty które zamiast realizować to dużo i intensywnie o nich myślę to raczej do emerytury będę tam pracował. Bo naprawdę lubię swoją pracę.
@mechaniczny_pomidor: @CreativePL: @xTortox: @dzbanerski: @GordonL:

Zarobki nie powalają i to trzeba przyznać.
Z drugiej strony nie można mówić, że PP to hu.. wy pracodawca i zły. Zły to jest Januszex, gdzie okres próbny walisz bez umowy, potem na jakiś dziwnych kombinacjach, a na koniec nie potrafi Ci wypisać świadectwa pracy.
Jak by nie patrzeć na Poczcie od strony prawnej i warunków pracy nie można narzekać.

No co
ły to jest Januszex, gdzie okres próbny walisz bez umowy, potem na jakiś dziwnych kombinacjach, a na koniec nie potrafi Ci wypisać świadectwa pracy.


@haosek: a dlaczego porównujesz do takiego Januszexu, w którym mamy do czynienia nie tylko z łamaniem praw pracownika, ale wręcz z przestępstwem, a nie np. do marketów? Do marketu nie wymagają swojego auta.
@dzbanerski:
Na Poczcie też nie musisz mieć swojego auta. Tzn. możesz podpisać umowę i masz płacone za przejechane km, ale nie musisz tego robić i nie musisz obsługiwać rejonów samochodowych na siłę.

A czemu porównuje do Januszexów?
Bo pracowałem w wielu miejscach, mam znajomych, którzy pracują tu i tam i widzę co się dzieje w innych firmach.
Bez obrazy, ale w wielu miejscach różne "myczki" i kombinacje to normalka, a o
@dzbanerski:
Może potrzebują na jakiś rejon, gdzie jest rejon samochodowy.
No fakt, że Poczta nie ma swojej floty, ale to nie znaczy, że nie można iść się zatrudnić na listonosza pieszego/rowerowego.

Jeżeli definiujesz "słabego pracodawcę" tylko przez kwestię pensji - to ok, ale ja Ci pokazuję, że są też plusy, których nie ma gdzie indziej. Dużo zależy od samego człowieka i jak sobie radzi z tą robotą.

A co do starych
@haosek: nie tylko pensja. Przecież markety też mają swoje "bonusy". Niestety Poczta Polska została daleko w tyle i gdyby nie "parasol ochronny", bo jest państwową firmą, to dawno by zbankrutowała. Co do PRL-u, to pomijając już patologie, praca listonosza miała klimat. Dzisiaj rzadko kiedy praca listonosza wygląda jak w "Listonoszu Pacie".
Po pierwsze to, że listonoszem się jest, a nie bywa i ludzie po prostu lubią tą pracę i się z nią zżywają.


@haosek: Rozbawiłeś mnie. Zaraz napiszesz jeszcze o powołaniu?

Natomiast obrona pensji w Poczcie poprzez powoływanie się na dodatki socjalne jest dla mnie mega słabe.
@GordonL: Nie będę pisał o powołaniu. Po prostu stwierdzam fakt, dużo listonoszy lubi tą pracę, kontakt z ludźmi itp. itd. Niektórzy się zżywają i tyle. Zobacz na takiego rapera Kękę, mimo że listonoszem nie jest już chyba 8 lat to regularnie ma jakieś wstawki i odwołania do "pocztowego" życia. Albo w postach, albo w kawałkach, albo w akcjach typu dorzucenie pocztówki do swojej płyty ;). Ta praca gdzieś zostaje w człowieku.