Wpis z mikrobloga

Thrustmaster TXM czy Logitech g920 na początek przygody z #simracing ?
To będzie moja pierwsza kierownica, głównie do Xboxa series x na #forzahorizon4 i może też do pc na #ets2
Widzę, że w moim budżecie (max 1k) lepiej prezentują się zestawy z g920 (często razem ze stojakiem i gałką zmiany biegów) gdy takie zestawy z Thrustmasterem mają z reguły tylko dwa pedały + kierownica.
Dodatkowy problem jest taki, że bez stojaka się nie obejdzie bo nie mam za bardzo o co zamontować kierownicy..
  • 22
@Suplement_Diety: simracing to prędziej w forzie motorsport, nie wiem jak to wygląda na xboxie, ale na pc horizon na kierownicy jest udręką jeśli się nie pokombinuje mocno z ustawieniami
a co do kierownicy to thrustmastery mają znacznie lepsze FFB, a shifter IMO jest bez problemu zastępowalny łopatkami
@Suplement_Diety: TMX Pro - bo zwykły TMX ma ciulowe pedały (plastikowe, tylko gaz i hamulec) a w wersji Pro otrzymujesz z aluminiowymi nakładkami i układem (sprzęgło / hamulec / gaz)

sama kiera ma łopatki do zmiany biegów ale w późniejszym etapie można dołożyć zakupioną osobno skrzynię biegów th8a - jedyny minus to cena
@Suplement_Diety: z tego co wiem g29 i g920 mają mechanizm oparty na zębatkach,a tmx na zębatkach i paskach - o ile grając w dynamiczne gry wymagające dużo "wiosłowania" fakt zębatek nie jest tak upierdliwy, tak w przypadku np ets'a 2 czy jeździe w ac na 900 obrocie sposób pracy mechanizmu w logitechu potrafi mocno wkurzyć

ja akurat kupiłem używkę tmx pro (kiera + pedały) , dałem jakieś 700zł - poza nasmarowaniem
@Suplement_Diety: TMX pro jest sporo lepsze niż odpowiednik logitecha, który faktycznie wyjdzie trochę taniej. Co do dźwigni zmiany biegów zależy w co będziesz grywał, w większości gier łopatki wystarczą. Chociaż te gry, które wymieniłeś to bardzo mało mają wspólnego z simracingiem więc możliwe, że zmiana biegów na takiej skrzyni daje więcej frajdy. W FH4 nie grałem, ale takie arcady często nie najlepiej się gra na kierownicy:)